Chojniczanka z awansem do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski!

2020-10-31 11:15:46  |  MKS Chojniczanka

Chojniczanka pokonała po dogrywce Garbarnię Kraków 3:1 i zameldowała się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Spotkanie było bardzo emocjonujące choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W tej części gry jednak nie brakowało sytuacji i zarówno i gospodarze jak i goście mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Po naszej stronie świetnej sytuacji nie wykorzystał Artur Pląskowski. W 42 minucie Jacek Lis podyktował rzut karny dla Chojniczanki po faulu na Szymonie Skrzypczaku. Niestety strzał Roberta Ziętarskiego obronił golkiper Garbarni.

W drugiej części gry coraz częściej do głosu dochodziła Chojniczanki. Brakowało jednak kropki nad i w postaci bramki. Ta sztuka udała się w 85 minucie Szymonowi Skrzypczakowi. Radość nie trwała długo. Gospodarze odpowiedzieli trzy minuty później za sprawą Kamila Kuczaka. W samej końcówce regulaminowego czasu gry Donatas Nakrošius obejrzał drugą żółtą kartkę i Garbarnia musiała kończyć mecz w dziesiątkę.

Dogrywka odbywała się już pod dyktando Chluby Grodu Tura. W 107 minucie do siatki trafił Tomasz Mikołajczak. Chwilę później przytomnie w polu karnym zachował się Michał Sacharuk. Żółto-biało-czerwoni prowadzili już 3:1. Ten wynik utrzymał się już do końca spotkania choć Chojniczanka także kończyła w osłabieniu. W przeciągu dwóch minut dwoma żółtymi kartkami napomniany został Paweł Czajkowski i nasz środkowy pomocnik musiał przedwcześnie opuścić plac gry.