Strona główna

Posiadał narkotyki oraz kradł elementy tapicerskie - został zatrzymany

Posiadał narkotyki oraz kradł elementy tapicerskie - został zatrzymany

2020-06-09 12:39:18  |  KPP Chojnice

Chojniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie oraz w mieszkaniu narkotyki. W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli metalowe pudełko z woreczkami amfetaminy i marihuany, a w mieszkaniu worek w którym znajdowały się kolejne narkotyki. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna jest sprawcą kradzieży elementów tapicerskich z jednego zakładów na terenie powiatu. Podejrzany 28-latek został doprowadzony do komendy i usłyszał już zarzuty posiadania środków narkotycznych oraz kradzieży.


Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zajmujący się sprawami dotyczącymi przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że jeden z mieszkańców Chojnic może posiadać środki narkotyczne.

Funkcjonariusze pracując nad tą sprawą ustalili jakim pojazdem może poruszać ten mężczyzna. Wczoraj popołudniu podczas wykonywania czynności służbowych mundurowi zauważyli właśnie ten pojazd w okolicach garaży na jednym z osiedli w Chojnicach, a przy nim 3 mężczyzn wśród których jeden z nich odpowiadał rysopisowi typowanego przez policjantów  mężczyzny.

Kryminalni przystąpili natychmiast do działania. W momencie kiedy podjechali w miejsce spotkania, zauważyli jak właśnie ten typowany przez nich mężczyzna odrzuca coś od siebie. Okazało się, że było to metalowe pudełko zamykane na kluczyk w którym funkcjonariusze znaleźli w woreczkach poporcjowaną amfetaminę i marihuanę. Policjanci przeszukali wszystkich mężczyzn oraz samochód oraz przesłuchali ich w związku z tą sprawą.

W toku dalszej pracy w trakcie przeszukania mieszkania 28-latka zostały zabezpieczone kolejne środki odurzające w postaci suszu roślinnego, które chojniczanin przechowywał w szafce kuchennej.  Mężczyzna ten został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji. Ponadto w toku dalszych czynności  mundurowi ustalili, że podejrzany o przestępstwo narkotykowe mężczyzna ma również związek z kradzieżą materiałów tapicerskich do której doszło w zeszłym tygodniu w jednym z zakładów na terenie powiatu.

Zatrzymany 28-latek  już wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających i kradzieży. Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 3 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd podejmie dalszą decyzję w tej sprawie.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl