Strona główna

Dwa miliony na drogi z Europejskiego Funduszu Solidarności

Dwa miliony na drogi z Europejskiego Funduszu Solidarności

2019-05-30 14:41:25  |  Agata Wiśniewska

 

Powiat chojnicki otrzymał pieniądze z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na remont dróg zniszczonych przez nawałnicę. Za 2,2 mln zł wyremontowane zostaną odcinki: Niepszczołąg- Zielona Huta, Lotyń - Silno, fragment DK 22 - Suszek.


Mimo otrzymanego dofinansowania w starostwie mają nietęgie miny. Samorządowcy liczyli, że z Europejskiego Funduszu Solidarności wpłynie ponad 5 mln zł. - Powiat chojnicki otrzymał 2 mln 283 tys. zł. Cieszymy się z tej kwoty, bo to jest dofinansowanie na poziomie stu procent zadania, ale komisja wojewody jeżdżąc i klasyfikując poszczególne drogi w protokołach wskazała do remontu siedem zadań, a w ramach tego dofinansowania mamy trzy zadania. Cztery drogi, które pierwotnie  przez komisję wojewody zostały uznane za zniszczone przez nawałnicę, one nie otrzymały dofinansowania - wyjaśnia Marek Szczepański. Mowa tutaj o odcinkach: Przymuszewo - Wysoka Zaborska, Jeziorki - Nowa Cerkiew, Czarniż - Chłopowy, Parszczenica - Zielona Chocina.

Dla starosty takie działanie jest co najmniej niezrozumiałe. - Część samorządów, też powiatowych, otrzymała dofinansowanie nie tylko z funduszu solidarności, ale też funduszu klęskowego MSWiA. My nie otrzymaliśmy tego dofinansowania. Nie wiem czy ze względów politycznych, żadnych innych argumentów nie widzę - dodaje włodarz powiatu.

Za pieniądze z Europejskiego  Funduszu Solidarności zostanie wykonany remont następujących  odcinków dróg:  Niepszczołąg - Zielona Huta, Lotyn - Silno, fragment DK 22 - Suszek.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl