Strona główna

Budynek edukacyjny przy Świętopełka za 11,5 mln zł

Budynek edukacyjny przy Świętopełka za 11,5 mln zł

2018-01-13 12:01:31  |  Monika Szymecka

Przetarg jeszcze oficjalnie nie został rozstrzygnięty. Było to już trzecie podejście. Najkorzystniejszą ofertę na budowę sali gimnastycznej i laboratoriów złożyła firma z Kościerzyny. Z pracami będzie musiała się wyrobić do końca tego roku.


W starostwie jeszcze analizują dokumenty z przetargu podzielonego na dwie części, do którego stanęły trzy firmy. Pierwsza obejmuje roboty budowlane. Najmniej, bo nieco ponad 11 mln zaoferowała firma Apollo z Kościerzyny. Drugi w kolejce był lokalny Marbruk z kwotą o ponad 100 tys. zł wyższą, a trzecia firma z powiatu wejherowskiego, która chciała ponad 12 mln zł.

Przedsiębiorstwo, która zaoferowało najniższą cenę za zadanie jest dobrze znane w powiecie. Kościerski Apollo ostatnio przeprowadzał termomodernizację budynku starostwa i zespołu szkół przy ul. Kościerskiej, a wcześniej budował eksperymentarium przy ul. Piłsudskiego. W drugiej, dużo skromniejszej części przetargu, bo na zagospodarowanie terenu, przegrał z charzykowskim Marbrukiem, który wycenił swoje usługi na 568 tys. zł. - Kłopot polega na tym, że lepiej byłoby, gdyby wykonawca był jeden. Bo najpierw trzeba zrobić prace przygotowawcze, jeżeli chodzi o otoczenie. Dopiero wówczas wchodzi firma budująca obiekt. Mam nadzieję, że uda im się porozumieć - mówi wicestarosta Marek Szczepański.

Wszystko będzie musiało iść gładko, bo czasu na nieporozumienia po prostu nie będzie. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec 2018 roku. Z wydawanych pieniędzy trzeba będzie się rozliczać z Unią, która w znacznym stopniu wspiera inwestycję. - Mamy świadomość tego, że dla takiego dużego zadania to jest dość krótki termin, ale taki przewidzieliśmy. Nie powiem, że pod naciskiem, ale na prośbę urzędu marszałkowskiego, gdyż zadanie będzie rozliczane przez komisję europejską i będą patrzeć na stopień zaawansowania - wyjaśnia Szczepański.

Link do Mp3 (- Mamy świadomość tego...)

Jak wylicza wicestarosta, ogółem na wsparcie szkolnictwa zawodowego przeznaczone zostanie 15 mln zł, z czego dofinansowanie to prawie 11 mln zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl