Strona główna

Nowy rok, nowe rozdanie

Nowy rok, nowe rozdanie

2018-01-02 11:26:36  |  Monika Szymecka

Łącznie 4,5 mln zł dotacji dla przedsiębiorców i samorządów w 2018 roku do rozdysponowania mają Morenka i Sandry Brdy.


Pod koniec roku konkurs w ramach priorytetu zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej ogłosiła Lokalna Grupa Rybacka Morenka. - Od 26 stycznia do 23 lutego można składać wnioski - informuje prezes Grażyna Wera - Malatyńska. - Nie są trudne - zapewnia. Można je pobrać ze strony internetowej Morenki z zakładki pn. nabory.

- Dotacja jest dla wszelkich przedsiębiorców. Głównym kryterium są miejsca pracy. Nie ma preferencji dla branż - wyjaśnia szefowa Morenki. Dofinansowanie wynosi do 50 %. Maksymalna kwota dotacji to 300 tys. zł. Do rozdysponowania w pierwszej transzy są 2 mln zł, a w kolejnej 2,5 mln zł. Niestety po wsparcie nie mogą sięgnąć przedsiębiorcy prowadzący działalność w Chojnicach. Obszar działania Lokalnej Grupy Rybackiej nie obejmuje miasta, ale gminę wiejską już tak. Do tego Brusy, Czersk, Konarzyny, Lipnicę, a także powiat kościerski (z wyłączeniem samego miasta).

- Stawiamy na innowacyjność. Chcielibyśmy, żeby to były dobrze wydane pieniądze. To jedyne działanie LGD i LGR, gdzie są dotacje dla przedsiębiorców. Nie ma innych takich działań. Tak są tylko pożyczki do zwrotu. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam - zachęca Wera - Malatyńska. Informacji udzielają pracownicy w biurze w Charzykowach przy ul. Rybackiej 10 (koło LKS-u).

Link do Mp3 (- Stawiamy na innowacyjność...)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl