Strona główna

Sandry Brdy mają niemałe pieniądze do rozdania

Sandry Brdy mają niemałe pieniądze do rozdania

2016-02-08 11:02:09  |  Tekst i fot. (aw)

Od czerwca Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy będzie ogłaszać konkursy na dotacje dla przedsiębiorców, samorządów i organizacji pozarządowych. - Są to jedyne lub prawie jedyne tak łatwe dotacje, szczególnie dla przedsiębiorców - podkreśla prezes stowarzyszenia Grażyna Wera-Malatyńska.


Mimo że czasu na złożenie aplikacji jest jeszcze całkiem sporo, to Grażyna Wera-Malatyńska zainteresowanych działaniem już motywuje do pracy. - Czasami trzeba załatwić jakieś uzgodnienia, pozwolenia. A to trwa - mówi szefująca Sandrom Brdy i zapowiada, że stowarzyszenie nie będzie się rozdrabniać, tylko przyznawać konkretne kwoty na zadania wpisujące się w strategię obszaru.  - A więc turystykę i produkt regionalny - uściśla Malatyńska.

Link do Mp3 (Łatwe pieniądze)


Link do Mp3 (Kryteria przyznawania dotacji)W przypadku przedsiębiorców kwota dotacji na podjęcie działalności gospodarczej może wynieść 60 tys. zł, a na jej rozwój nawet 300 tys. zł (dotacja stanowi do 50 proc. kosztów kwalifikowanych). Organizacje pozarządowe mogą zyskać dofinansowanie od 70 do 100 proc. na projekt o minimalnej wartości 50 tys.
LGD Sandry Brdy będzie także ogłaszać konkursy grantowe. W tym systemie szanse na finansowanie mają projekty do 50 tys. zł. - Działanie trzeciego sektora w zakresie aktywizacji mieszkańców to jest trudne działanie. Ja mam wrażenie, że robimy coś, ale tego efektu tak mocno nie widać - ocenie prezes LGD. Do konkursu mogą stanąć także samorządy. - Dotacja 500 tys. zł maksymalnie, co stanowi 70 proc.

Grażyna Wera-Malatyńska wyraża także nadzieję, że przy okazji ogłaszanych konkursów uda się stworzyć produkt regionalny obszaru. Pada nawet propozycja, że miejscem działań w tym zakresie byłoby chojnickie Technikum nr 2. - Inicjatywa na Dworcowej już kiedyś zaistniała. Chcielibyśmy to wykorzystać - dodaje pani prezes.

Link do Mp3 (Produkt regionalny)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl