VII Międzynarodowy Turniej Weteranów z udziałem chojniczan

2017-09-05 09:20:39  |  ig

W dniach 2-3 września w Hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach odbył się VII Międzynarodowy Turniej Weteranów w tenisie stołowym. W rozgrywach wzięli udział także tenisiści UKS "Ósemki" z Chojnic.

Impreza sportowa została zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Chrobry” Międzyzdroje. W turnieju wystąpiła czołówka najlepszych tenisistów z Polski oraz zaproszeni zawodnicy z Dani, Niemiec i Rosji. Niewątpliwie gwiazdą turnieju weteranów był Niels Ramberg z Danii, Mistrz Świata i wielokrotny Mistrz Europy. Wygrał zdecydowanie swoją kategorię potwierdzając swoją klasę. W turnieju brało udział ponad 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. Turniej został sfinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach dotacji.

Chojnicki klub UKS „Ósemka” reprezentowała Iwona Gadomska. W tym turnieju zagrał również zawodnik z Chojnic Sławomir Januszewski oraz Leszek Jodaniewski (Człuchów). Iwona Gadomska zajęła 2 miejsce w kategorii gra pojedyncza kobiet 40-49 lat oraz 1 miejsce w grze deblowej z Małgorzatą Fidalą z Lęborka. Zaszczytem dla  Gadomskiej była gra mieszana, w której zagrała z mistrzem świata, jak również wielokrotnym mistrzem Europy Nielsem Rambergem z Danii, zajmując miejsce w przedziale 5-6.

Bardzo dobrze zagrał Sławomir Januszewski (kategoria 40-49 lat), po długich, bardzo wyrównanych pojedynkach uplasował się na pozycji 7-8. Również Leszek Jodaniewski po zaciętych meczach w kategorii gra pojedyncza 65-69 lat zajął miejsce w przedziale 7-8. W grze deblowej z Wolnym Michałem (Śląsk) walczyli o wejście do ćwierć finału, w rezultacie uplasowali się na pozycji 5-6.