Pracowity weekend tenisistów 'Ósemki'

2016-10-31 10:13:30  |  Iwona Gadomska

W sobotę (29.10) w Pelplinie odbyły się Międzynarodowe potyczki tenisowe o nagrody starosty tczewskiego, w których udział wzięli także chojniczanie. Z kolei w niedzilę tenisiści UKS Ósemki rywalizowali w pierwszych rozgrywkach turnieju sponsorskiego w tenisie stołowym.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA/BB Auto/New House Chojnice w Pelplinie reprezentowali: Iwona Gadomska, Michał Brieger, Leszek Jodaniewski, Maksymilian i Mateusz Żychlińcy.

Poziom rywalizacji był wysoki ze względu na uczestnictwo zawodników grających na codzień w ligach. Zwycięstwo odniosła Iwona Gadomska(7 zawodniczek)- zajęła I miejsce, pokonując swoją rywalkę z Sopotu.

Również Mateusz Żychliński w kat. Amator(10 zawodników) zajął I miejsce, Maksymilian Żychliński w tejże kat. zajął 4 miejsce.

W kat. Open (18 zawodników), silnie obstawionej kategorii –po bardzo wyrównanych pojedynkach Michał Brieger zajął 4 miejsce, Leszek Jodaniewski 5 miejsce.

W niedzielę (30.10) na hali klubu sportowego Gwiazda Bydgoszcz odbyły się pierwsze rozgrywki
turnieju sponsorskiego w tenisie stołowym.

W tym turnieju brali udział zawodnicy zrzeszeni w PZTS, występujący w ligach, extra ligach, jak również niezrzeszeni.

Turniej został rozegrany w dwóch kat. Kat. Do 59 lat reprezentowali Michał Brieger, który zajął miejce w przedziale 13-16, również kolega klubowy Maciej Pawlak uplasował się na tym samym poziomie. Sławomir Wilczek grający w tej kat. wywalczył nieco wyższą pozycję – przedział 9-12.

Zwycięstwo odniósł Leszek Jodaniewski, grający w kat G.S. powyżej 60 lat. Zajął I miejsce.