Zjedzeni przez wilki

2015-09-16 23:57:20  |  ms

Chojniczanka Chojnice przegrała z lokalnym rywalem Bytovią Bytów w 8 kolejce I ligi. Derby skończyły się pogromem drużyny gospodarzy i kompromitującym wynikiem. Bytowianie popsuli święto pierwszego meczu przy sztucznym oświetleniu, deklasując Chojniczankę i wygrywając aż 6:1!

Chojnicki zespół został rozebrany przez drużynę przyjezdnych na czynniki pierwsze. Już w 3 minucie po błędzie obrony pierwszą bramkę zdobył Mateusz Klichowicz. Na kolejnego gola bytowian nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie strzał zza linii pola karnego oddał Dawid Kort i piłka ponownie wylądowała w naszej bramce. Wiarę w serca kibiców wlała bramka kontaktowa w 34. minucie. Wrzutka w pole karne, podanie i strzał główką Andrzeja Rybskiego dały odrobinę nadziei na korzystny wynik w spotkaniu. Niestety kolejny cios przyszedł już 5 minut później. Obrona wraz z nie mającym ewidetnie swojego dnia bramkarzem, popełniła błąd. Łukasz Wróbel podwyższył wynik na 1:3 dla "Czarnych Wilków".

Link do Mp3 (Komentarze Mariusza Pawlaka i Tomasza Kafarskiego)

Po przerwie nasi piłkarze sprawiali wrażenie chcących coś zmienić. Pomimo trzech świetnych sytuacji Chojniczanki, w tym stuptocentowej okazji Tomasz Mikołajczaka w 53. oraz poprzeczki Pawła Zawistowskiego w 70., nie padły bramki. Chojniczanie walili głową w mur. Grająca bardzo wysoko presingiem Bytovia już w zarodku rozbijała ataki MKS-u. Napór gospodarzy nic nie dał, a przyczajona Bytovia tylko czekała na odpowiedni moment. Czarne sny spełniły się w 71. i potem 81. minucie. Kropkę nad i, a właściwie dwie, po zabójczych kontrach postawił strzelec hattricka - Mateusz Klichowicz. Krótko przed gwizdkiem szóstą bramkę strzelił Janusz Surdykowski. Chojniczanka na kolanach. Brak pomysłu w rozegraniu, brak podjęcia ryzyka i decyzji dotyczących strzału skutkowały mizernym efektem. Od 70. minuty mecz oddany bez walki. Wynik hokejowy.

0:1 - Mateusz Klichowicz (4)
0:2 - Dawid Kort (25)
1:2 - Andrzej Rybski (34)
1:3 - Łukasz Wróbel (39)
1:4 - Mateusz Klichowicz (71)
1:5 - Mateusz Klichowicz (81)
1:6 - Janusz Surdykowski (90+3)

Chojniczanka: Podleśny - Lisowski, Bartoszewicz,Kieruzel, Kosakiewicz - Rogalski (81. Lisowski), Zawistowski (c), Mrozik (46. Grischok), Rybski - Grzelak - Mikołajczak (66. Jelić).

Bytovia: Bieszczad - Bąk (c), Jasiński (71. Szewczyk), Wróbel, Chomiuk, Poczobut, Wilczyński, Kryszak (78. Lisowski), Kort (84. Jastrzembski), Surdykowski, Klichowicz.