Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym

2016-09-13 09:50:31  |  Iwona Gadomska

W niedzielę (11.09) w hali MOSIR Rumia odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym. Zawody rozegrane zostały w 5 kategoriach.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentowali: Iwona Gadomska, Michał Brieger, Rafał Megger, Sławomir Wilczek, Mateusz Żychliński, Maksymilian Żychliński i Bartłomiej Ossowski. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki ze względu na udział wielu zawodników ligowych. W kategorii szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne (16 zawodników) Bartłomiej Ossowski uplasował się na pozycji 5-6, a jego młodszy kolega Maksymilian Żychliński w tej samej kategorii zajął miejsce 9-12.

W kolejnej kategorii do lat 45 (32 zawodników), Rafał Megger po przegranym pojedynku ćwierćfinałowym zajął miejsce 5-6, tuż za nim Mateusz Żychliński na pozycji 7-8, dalej w tej samej kategorii na miejscu 9-12 uplasowała się Iwona Gadomska, Sławomir Wilczek również w tej kategorii zajął lokatę 13-16. Michał Brieger w tejże kategorii zwyciężył wszystkie mecze, stając tym samym na szczycie podium. To jeszcze nie koniec jego sukcesów w tym dniu i na tym turnieju. Grupa tenisistów wzięła również udział w turnieju Open (36 zawodników), gdzie Michał Brieger zaszedł również bardzo wysoko. W finale przegrał pojedynek z bardzo doświadczonym zawodnikiem, zajmując tym samym 2 miejsce. Brawo Michał!

W trakcie zawodów odbył się quiz z nagrodami dla uczestników imprezy. Po zakończeniu zawodów pierwsza trójka zawodników otrzymała dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe i bony podarunkowe.