Chojniczanie na Memoriale Jerzego Adamskiego

2016-06-02 09:48:52  |  gruchalateam.pl

13 Memoriał Jerzego Adamskiego ­ mistrza Europy i wicemistrza Olimpijskiego przeszedł do historii. W dwudniowym turnieju w Bydgoszczy oprócz polskich ekip mogliśmy obejrzeć drużyny z Niemiec i Litwy.

Po raz kolejny udanie wystąpił Kewin Gruchała 63 kg, który w walce finałowej wygrał na punkty z aktualnym mistrzem Polski młodzików Michałem Jarlińskim (Champion Włocławek) i wydaje się, że powołanie na czerwcowe mistrzostwa Europy, to tylko czysta formalność.

Drugi z naszych zawodników Maciej Kotlęga w pojedynku półfinałowym pokazał bardzo dobry boks i wygrał na pkt 2:1 z zawodnikiem pochodzenia ormiańskiego Robertem Zakharyanem Sparta Brodnica, natomiast w finałowej walce okazał się minimalnie słabszy od reprezentanta Litwy.

Tak więc młodzi pięściarze z Chojnic wracają z silnie obsadzonego turnieju ze złotym i srebrnym medalem.

Rok temu...

Na bydgoskim ringu wystąpiło 50 młodych pięściarzy. Najładniejsze walki rozegrali: w kategorii juniorów, dawniej kadetów 15­16 lat (waga 60 kg) – Eryk Wasilewski (Orkan Gorzów) z Piotrem Wysockim (Boxing Team Wałcz), a także (waga 63 kg) Piotr Szczukowski (Boxing Team Chojnice) z Andrzejem Kapturem (Orkan Gorzów). W obu przypadkach zwyciężyli ci pierwsi.