Strona główna

Zawodniczki Boxing Team Chojnice z medalami Mistrzostw Polski!

Zawodniczki Boxing Team Chojnice z medalami Mistrzostw Polski!

2018-02-26 15:19:36  |  oprac.red., ot. gruchalateam

 

W niedzielę (25.02) zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek w boksie. W Grudziądzu walczyło ponad 200 zawodniczek, które reprezentowały 81 klubów. Wśród nich wspaniały boks zaprezentowały cztery zawodniczki Boxing Team Chojnice, które walczyły pod opieką trenera Marcina Gruchały.W kategorii juniorek na ringu stanęły Roksana Giersz w wadze do 48 kg, Patrycja Kotlęga (64 kg) oraz Wiktoria Dąbrowska (75 kg). W grupie seniorek, jako jedna z najmłodszych, walczyła Dominika Stefaniak (51 kg).

Pierwsze miejsce i złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski Juniorek U-18 w boksie kobiet wywalczyła Wiktoria Dąbrowska, która zwyciężyła wszystkie pojedynki,
pokazując dojrzały i profesjonalny boks.

- Wiktoria bardzo sumiennie pracowała na zgrupowaniu, w czasie którego przygotowywaliśmy się do Mistrzostw. Trenowaliśmy w Sokółce na Podlasiu wraz z kadrą Białorusi oraz jednym z najlepszych klubów w Polsce - Boxing Sokółka, który podobnie jak chojnicki Team wyszkolił medalistki Mistrzostw Europy i Świata – powiedział trener Marcin Gruchała.

Brązowy medal przywiozła Roksana Giersz. Jak podkreśla Joanna Gruchała, członek Zarządu Boxing Team Chojnice – Roksana jest bardzo doświadczoną zawodniczką. Tegoroczny sukces jest jej czwartym laurem, zdobytym w czasie mistrzostw Polski. Wraz z Roksaną świętowaliśmy już jej złoto, srebro oraz brąz. Niestety nie udało się wywalczyć medalu Patrycji Kotlędze, która po niezwykle wyrównanym pojedynku odpadła z mistrzostw.

W gronie seniorskim Boxing Team Chojnice reprezentowała Dominika Stefaniak. W ćwierćfinale odniosła poważną kontuzję nadgarstka podczas pierwszej rundy i zmuszona była poddać pojedynek. - Badanie lekarskie ujawniło złamanie w dwóch miejscach. Dominikę czeka teraz kilkutygodniowa rehabilitacja – mówi Andrzej Mielke, prezes Boxing Team Chojnice.

- Sukcesy sportowe nie są nigdy zasługą jednego człowieka. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych dzielnych zawodniczek i ich rodzin, które zawsze wspierają Team. Słowa uznania kierujemy do polskich i zagranicznych trenerów, którzy brali udział w przygotowaniach naszych reprezentantek. Jesteśmy też wdzięczni naszym sponsorom, którzy są dla nas nie tylko partnerami finansowymi, ale także przyjaciółmi Boxing Team Chojnice. Nasz udział w Mistrzostwach wspierany był także przez władze Miasta. Przez całe mistrzostwa doświadczaliśmy niezwykłego wsparcia kibiców i naszych sympatyków. Dziękujemy! - mówi Marcin Gruchała.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl