Strona główna

Medale dla Boxing Team Chojnice w Mistrzostwach Polski U-18!

Medale dla Boxing Team Chojnice w Mistrzostwach Polski U-18!

2018-03-06 11:55:27  |  gruchalateam, fot. Dariusz Stoński

Zakończyły się XXV Indywidualne Mistrzostwa Polski w Boksie Juniorów do lat 18. Do zawodów w Ciechocinku zgłosiło się 138 zawodników z 80 klubów, zrzeszonych w 16 okręgowych związkach bokserskich. Dwa medale zdobyte przez chojniczan są jedynymi wywalczonymi przez cały Okręg Pomorski.


Od środy do niedzieli kibice zobaczyli 128 pojedynków, w których rywalizowali wszyscy najlepsi młodzi pięściarze kraju. Boxing Team Chojnice reprezentowało czterech zawodników: Maciej Kotlęga (49 kg), Kewin Gruchała (75 kg), Bartosz Głomski (91 kg), Klaudiusz Hochel (+91 kg).

Brązowymi medalami udekorowani zostali Bartosz Głomski i Kewin Gruchała. - Bartosz sprawił nam największą niespodziankę - mówi Joanna Gruchała członek zarządu Boxing Team Chojnice. W wyniku losowania, już w pierwszej walce, zmierzył się z byłym medalistą Mistrzostw Polski, odnosząc zwycięstwo 3:2. Także drugi pojedynek dla młodego zawodnika był nie lada wyzwaniem. Stanął oko w oko z zawodnikiem Górnika Sosnowiec, który zdobył wicemistrzostwo Polski w 2017 r. Sędziowie orzekli wygraną chojniczanina stosunkiem głosów 3:2. Dopiero w półfinale nie sprostał o wiele bardziej doświadczonemu i utytułowanemu zawodnikowi z Szamotuł. Jak zaznacza Joanna Gruchała, brąz jest ogromnym sukcesem Bartka, który w pełni zapracował na swój medal.


- Kewin Gruchała w pierwszej walce odprawił z ringu pięściarza z Wrocławia, wygrywając eliminacyjny pojedynek 5:0. Także drugie starcie zwyciężył jednogłośnie, pokonując zawodnika z Goleniowa. Świetne wyniki w dwóch walkach pozwoliły nam mieć nadzieję na srebro lub złoto - mówi Marcin Gruchała. W walce półfinałowej zwyciężył jednak stosunkiem głosów 3:2 przeciwnik Kewina. Sytuacja na ringu była jednak bardzo niejednoznaczna, bowiem sędzia najpierw podniósł rękę Gruchały, by po chwili zmienić decyzję i ogłosić, że to zawodnik z Zamościa wygrywa na punkty.

- Nie życzę nikomu, aby doświadczył takiego uczucia. Ręka w górze i eksplozja radości, a za moment ręka na dole i łzy smutku. W walce dałem z siebie wszystko. Duży wpływ na przebieg pojedynku miał moment, w którym mój rywal sprowadził mnie do parteru i przypadkowo uderzył kolanem w nos. Obfite krwawienie utrudniało mi kontrolowanie walki. Teraz kilkanaście dni odpoczynku, a dalej czas pokaże. Mam kilka ciekawych możliwości, ale najbardziej prawdopodobna to przejście do boksu zawodowego - powiedział po walce Kewin Gruchała.

Z dobrej strony pokazał się ubiegłoroczny wicemistrz Polski U-16 Maciej Kotlęga, który awansował do ćwierćfinału, pokonując zawodnika Korony Wałcz już w pierwszej rundzie. Do pojedynku o półfinał Maciej nie został jednak dopuszczony przez lekarzy, ze względu na bardzo poważną kontuzję kolana.

Niestety turnieju nie zaliczy do udanych­ Klaudiusz Hochel, który po dobrym początku walki eliminacyjnej pogubił się w obronie i sędzia ringowy wyliczył naszego zawodnika. Po drugim liczeniu arbiter zdecydował się przerwać walkę.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl