Strona główna

Koncert zimowy bruskich pianistów

Koncert zimowy bruskich pianistów

2016-01-25 11:57:37  |  Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach

23 stycznia 2016 r. w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się niecodzienny koncert zimowy w wykonaniu uczniów szkoły fortepianu Pani Katarzyny Schefler.


W ten dzień wszyscy zebrani wrócili do wspólnego przeżywania radości kolędowania, ponieważ pianistki przygotowały swoim bliskim przepiękne polskie kolędy.

Jako pierwsza wystąpiła Apolonia Peplińska, która zagrała Bóg się rodzi, Gdy śliczna Panna, i Przybieżeli do Betlejem.  Po niej Dominika Lubińska pięknie zagrała Dzisiaj w Betlejem, Mędrcy świata a Wśród nocnej ciszy na cztery ręce zagrała wspólnie z Zosią Gierszewską. Kolejną dobrze zapowiadającą się pianistką była mała Kaja Goebel, która zagrała Jezus Malusieńki a po niej jej siostra Michalina Goebel zagrała Oj, Maluśki, Maluśki i Anioł pasterzom mówił. W to wieczorne popołudnie jeszcze jeden rodziny duet zagrał zebranym kolędy. Były to siostry Kinga i Natalia Sikorskie. Sześcioletnia Kinga zagrała Wesołą nowinę, natomiast jej siostra Pójdźmy wszyscy do stajenki i Bóg się rodzi w bogatym opracowaniu harmonicznym. Z kolei Natalia Kiedrowska swoje umiejętności nauki gry na fortepianie pokazała grając aż pięć kolęd: Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc, Jingle bells – amerykańską pastorałkę, oraz W żłobie leży. Wyjątkowy nastrój koncertu uświetniła zdolna Daria Prądzińska, która wykonała: Przybieżeli do Betlejem oraz wspólnie z Zosią Gierszewską utwór Wśród nocnej ciszy zagrały w opracowaniu na cztery ręce. Już na sam koniec spotkania Zosia Gierszewska już sama zagrała zebranym Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Jezus Malusieńki oraz We wish you a Merry Christmas.

Koncert zimowy zakończył się słowami podziękowania dla pianistek za przybliżenie zebranym tych najpiękniejszych chwil w roku, a także słowami wdzięczności za przygotowanie koncertu oraz życzeniami z okazji urodzin i wykonaniem przez wszystkich uczestników piosenki 100 lat dla solenizantki Pani Katarzyny Schefler.

Wszystkich mieszkańców gminy Brusy już dzisiaj zapraszamy na kolejne koncerty naszych wspaniałych i zdolnych pianistów.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl