Strona główna

Otworzyli sezon, a za tydzień będą bić rekord

Otworzyli sezon, a za tydzień będą bić rekord

2015-12-07 11:23:58  |  Tekst (aw), fot. (aw), mz

Choć zimnych kąpieli zażywają od października, to w mikołajki oficjalnie otworzyli sezon. Mowa o chojnickich morsach. W niedzielne południe w  Jeziorze Charzykowskim wykąpało się około 50 osób.


Temperatura wody, a ta w niedzielę wynosiła 6 stopni Celsjusza, nie miała wpływu na dobry nastrój kąpiących się. Chojnickie morsy podskakiwały w Jeziorze Charzykowskim niczym pingpongowe piłeczki. Obserwujący z pomostu amatorów zimnych kąpieli mogli się przekonać, że w tej nietypowej pasji nieważny jest wiek a hart ducha.
Mimo, że chojnickie morsy kąpią się regularnie już trzeci miesiąc, to wczorajsza akcja miała nieco inny charakter. - Symbolicznie łączymy się z morsami z Debrzna, którzy uczestniczą w akcji charytatywnej na rzecz małej Judytki - mówi Marek Koperski, prezes pomorskiego WOPR-u. Mikołajki morsy zakończyły przy wspólnym ognisku.

Z kolei na  przyszłą niedzielę (13.12) planowane jest bicie Rekordu Guinnessa kąpiących się równocześnie morsów w wielu miejscach. Uznanie osiągnięcia będzie możliwe, gdy o tej samej godzinie w co najmniej 10 miejscach w wodzie o temperaturze poniżej 10 ° C znajdą się grupy liczące powyżej 25 osób. Wejście do wody na charzykowskiej plaży o godz. 12.00, kwadrans wcześniej wspólna rozgrzewka. - Gorąco czekamy również na nowych morsów, którzy pragną podnieść poziom własnej adrenaliny, endorfin, a poza tym w naturalny sposób zwiększyć swoją odporność organizmu - zachęca Maciej Gwizdała.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl