Strona główna

Otwarcie sezonu motocyklowego z karmelitami

Otwarcie sezonu motocyklowego z karmelitami

2019-04-17 14:59:51  |  Agata Wiśniewska, fot. Krzysztof Różycki
W zeszłym roku święcenie jednośladów odbyło się na Starym Rynku.

Sympatycy jednośladów co prawda już zdążyli wyciągnąć swoje cacka z garaży i "nastukać" nieco kilometrów, ale na pewno nie przegapią okazji do kolejnej przejażdżki. Ponownie na rozpoczęcie sezonu motocyklowego zapraszają Ojcowie Karmelici z Zamartego i Bractwo Angels of God z Chojnic. Data wydarzenia to niedziela 28 kwietnia.


Otwarcie sezonu motocyklowego 2019 rozpocznie się mszą świętą o godz. 13 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Po mszy dla chętnych okazja do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, który noszony na co dzień ma zagwarantować uniknięcie ognia piekielnego i opiekę Matki Bożej.

Następny punkt programu to występ zespołu Goood z Chojnic. - Ze względu na to, że będzie to Niedziela Miłosierdzia Bożego koncert będzie miał charakter charytatywny. Zebrane w czasie niego datki trafią do Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum - informuje Paweł Skonieczny z Bractwa Angels of God  z Chojnic, które współorganizuje wydarzenie z Ojcami Karmelitami.

Po koncercie zakonnicy ponownie zaproszą zgromadzonych do wspólnej modlitwy - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Uroczyste poświęcenie motocykli odbędzie się już w chojnickiej Dolinie Śmierci o godz. 16:30.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl