Grand  Prix Bytowa

Grand Prix Bytowa

2015-10-12 10:17:29  |  UKS „Ósemka” BB Auto Chojnice

W niedzielę (11.10) w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie rozegrany został pierwszy turniej XXVIII Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym. W inauguracyjnym zawodach wzięło udział 32. zawodników rywalizujących w trzech kategoriach. Kobiety – Open (9 zawodniczek), Juniorzy – rocznik 1998 i młodsi (12 osób), Seniorzy – rocznik 1997 i starsi (11 osób). We wszystkich kategoriach zawodnicy grali do dwóch przegranych meczów, a następnie o wyłonienie każdego miejsca. Cykl Grand Prix składa się z pięciu turniejów, a do klasyfikacji łącznej liczą się cztery najlepsze wyniki każdego zawodnika.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Rafał Megger, Mateusz Żychliński, Max Żychliński, Iwona Gadomska i Martyna Pieragowska.

Startujący w Juniorach Max Żychliński zajął 5. miejsce, nabierając tym samym coraz więcej turniejowego doświadczenia. Bardzo dobry występ wśród Kobiet odnotowała Iwona Gadomska, która przegrała tylko jeden mecz, ulegając w finale 2:3 zwyciężczyni kategorii, zajmując tym sposobem 2. miejsce. Martyna Pieragowska rywalizację wśród Pań zakończyła na 5. miejscu. Rafał Megger występ w Seniorach zakończył na bardzo dobrej pozycji. Po przegranej w finale pewnie pokonał kolejnego przeciwnika w walce o 2. miejsce. Mateusz Żychliński zajął 5. miejsce w Seniorach, przegrywając po drodze z klubowym kolegą Rafałem.

W kolejną niedzielę tenisistów stołowych z Chojnic czekają zmagania w drugim turnieju z cyklu Grand Prix Bytowa.