Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego

2014-12-08 22:42:01  |  UKS Ósemka Chojnice

W sobotę 6.12 na sali gimnastycznej czerskiego LO odbył się XX Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Czerska.

Zawodników ogółem było 55, zmagania trwały w trzech kategoriach, zawodnicy zostali podzieleni również na kategorie kobiet i mężczyzn. Z Chojnic przyjechało 10 zawodników, 8 osób stanęło na podium. W kategorii dziewczęta gimnazjum Oliwia Wilczek pokonała bez większego trudu swoje rywalki. W kategorii chłopcy gimnazjum mecz finałowy był bardzo zacięty, grali przeciwko sobie bowiem zawodnicy z UKS „Ósemka Rocar/Profi” Bartłomiej Ossowski wygrał z  Andrzejem Prondzinskim. Kategorię  kobiet  wygrała Iwona Gadomska z Chojnic, pokonując w finale koleżankę klubową Martynę Pieragowską. Najwięcej działo się  w kategorii mężczyzn, było ich aż 17, nie zabrakło młodych próbujących swoich sił zawodników takich jak, Filip Prondzinski. Bardziej doświadczeni chojniccy zawodnicy zajęli pierwsze 4 miejsca. Mecz finałowy rozstrzygnął się pomiędzy Michałem Briegerem a Krzysztofem Pieragowskim lepszy okazał się Michał Brieger. Po przegranym meczu finałowym Pieragowski postanowił walczyć do końca i nie odpuścił koledze z klubu Maciejowi Pawlakowi, który zakończył grę na trzeciej pozycji. Sławomir Wilczek zajął 4 miejsce.