Strona główna

Przedwakacyjny koncert młodych muzyków i wokalistek

Przedwakacyjny koncert młodych muzyków i wokalistek

2015-06-19 00:43:03  |  Michał Włoch

Na kilka dni przed wakacjami w Szkole Muzycznej odbył się koncert, na który zapraszało stowarzyszenie Młody Muzyk.

W trwającym półtora godziny koncercie zaprezentowało się kilkanaścioro młodych muzyków.
- W tym roku przedział wiekowy mieścił się między 6 a 16 rokiem życia. Dzieci i młodzież uczyły się gry na skrzypcach, fortepianie, gitarze, saksofonie i akordeonie a także śpiewu i uczęszczały na kółko wokalne - opowiadał dyrektor szkoły muzycznej Wojciech Daszkowski.
Zdobywający pierwsze szlify instrumentaliści sięgali po klasykę, utwory popularne, a także wykazali się humorem w doborze repertuaru. W niektórych wykonaniach dało się usłyszeć fałszywy dźwięk, ale jak przyznał dyrektor, prowadzący klasę skrzypiec, w przypadku tego instrumentu to naturalne w pierwszych latach. Młodych adeptów gry na instrumentach przygotowywała kadra ze szkoły muzycznej.
- Dziękujemy za cierpliwość, bo jednak do tych maluchów trochę jej potrzeba - przyznała mama Maksymiliana (7 lat), Małgorzata Greszler. Wysiłek włożony w edukację muzyczną nie był jednak poczyniony na marne, o czym wydawały się świadczyć reakcje rodziców i pozostałych słuchaczy. Ośmioletni Karol Kaczyński ćwiczy prawie codziennie
- Zazwyczaj poświęcam 20-30 minut, lubię ten instrument i zajęcia - mówi mały skrzypek. Zamiłowanie do muzyki podziela niemal z całą rodziną, a na zajęcia dojeżdża z okolic Tucholi.
Podczas koncertu można było usłyszeć kilka występów z użyciem nowego fortepianu.
- Jest to bardzo dobry fortepian marki Yamaha, można powiedzieć, że półprofesjonalny. Dla potrzeb naszej sali koncertowej idealny - zdradza W. Daszkowski.
Nowy nabytek szkoła ma dzięki Ministerstwu Kultury.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl