Strona główna

Mazowsze zachwyciło publiczność!

Mazowsze zachwyciło publiczność!

2018-09-24 10:40:17  |  Anna Zajkowska

 

Sobotni koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, to nie lada gratka dla wszystkich miłośników folkloru. Formacja zaprezentował style, muzykę i stroje ze wszystkich regionów Polski.


W sobotni wieczór zespół Mazowsze, w którego skład weszła orkiestra pod batutą Jacka Bonieckiego, chór oraz ponad stuosobowa grupa tancerzy wielokrotnie wprawiał publiczność w zachwyt. Pełne barw widowisko było swojego rodzaju podróżą po muzyce z różnych czasów oraz pokazem niebywałej precyzji i dbałości o detal wykonania. To także pokaz strojów z różnych regionów oraz skomplikowanych dawnych tańców, które niegdyś były na polskiej wsi codziennością. W popisach zespołu z Mazowsza zachwycało wszystko. Najbardziej oklaskiwane były prze publiczność trudne, góralskie układy taneczne. Wyskoki, które śmiało można nazwać akrobacjami. Widownia ożywiała się w wielu momentach, najbardziej jednak, gdy pojawili się przed nią muzycy w kaszubskich strojach, z diabelskimi skrzypcami oraz burczybasem w ręku. Chwilę później na scenę wbiegła ekipa tancerzy prezentując charakterystyczne dla naszego regionu układy. Program zespołu podzielony był na dwie części, każda trwała po blisko półtorej godziny.

Widowisko w Chojnicach odbyło się w ramach  obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku formacja obchodzi 70-lecie istnienia.

Koncert otworzył występ Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Kaszebe" z Chojnic.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl