5. miejsce na finale wojewódzkim

2015-06-15 12:23:40  |  Paweł Skiba

Chłopcy z Gimnazjum nr 3 w Chojnicach zajęli 5. miejsce w turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup.

Po fazie grupowej zapowiadało się bardzo optymistycznie gdyż drużyna z Chojnic pokonała wszystkich przeciwników w tym jak się później okazało późniejszego zwycięzcę turnieju Gimnazjum nr 12 Gdańsk, w którym grali zawodnicy Lechii Gdańsk.

Wyniki:
Gimnazjum nr 3 Chojnice – ZSO nr 1 Pruszcz Gdański 4-1
Gimnazjum nr 3 Chojnice – Gimnazjum nr 12 Gdańsk 3-2
Gimnazjum nr 3 Chojnice – PG Lubichowo 4-1

Gimnazjum nr 3, ZS nr 7 - Chojnice  (punkty-bramki-awans: 12 11-4 tak)
Gimnazjum Nr 12 - Gdańsk (8 8-4  tak)
Publiczne Gimnazjum - Lubichowo (6 3-8)
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 - Pruszcz Gdański  3 1-7

Niestety w ćwierćfinale trafiliśmy na finalistę turnieju, na Gimnazjum nr 29 z Gdańska z zawodnikami również Lechii Gdańsk, którzy dali srogą lekcję piłki nożnej i przegrali 8-1. Niestety był to nasz najsłabszy mecz w całym turnieju wszystkich szczebli. Mimo to, chłopcom należą się wielkie brawa gdyż doszli oni do 5. miejsca w województwie grając rocznikiem w większości o rok młodszym (2 uczniów klas I, 7 uczniów klas II, 1 uczeń klasy III) w stosunku do reszty uczestników.

W turnieju grało również Gimnazjum nr 2 z Chojnic, które po zaciętej walce odpadło po fazie grupowej tracąc awans 3 sekundy przed końcem ostatniego meczu. W grupie Gimnazjum nr 2 rywalizowało z drużynami z Redy, Bytowa i Nowego Dworu Gdańskiego.

Skład: Borowski Mateusz, Niemczyk Maurycy, Kaczorowski Adrian, Kurs Marcin, Gostomczyk  Jakub, Brzószczyk Kamil, Jerzyk Korneliusz, Kloskowski Oskar, Lemańczyk Patryk i Szopiński Aleksander.

Trener: Paweł Skiba.