Strona główna

Pensja burmistrza bez zmian

Pensja burmistrza bez zmian

2014-12-10 13:17:50  |  Tekst i fot. mz

Nowy – stary burmistrz pozostanie przy dotychczasowej pensji. Miesięcznie będzie dostawał 12 tysięcy złotych na rękę - sprostowanie poniżej.

 

 

Na drugiej sesji tej kadencji radni podejmą uchwałę o sprawie wynagrodzenia burmistrza. Arseniusz Finster będzie zarabiał tyle samo co do tej pory, czyli w granicach 12 tysięcy złotych na rękę. Na uposażanie włodarza miasta składa się kilka pozycji. Zasadnicze wynagrodzenie to 6 tys. zł, do tego dodatek funkcyjny w wysokości 2,1 tys. zł, dodatek za staż pracy w wysokości 20 % - 1,2 tys. zł oraz dodatek specjalny w wysokości 40 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, jednakże nie więcej niż 3 065,22 zł. Po zsumowaniu daje to kwotę 12 365,22 zł. Oprócz tego burmistrzowi przysługują nagrody jubileuszowe i tzw. trzynastka.

„Proponowane wynagrodzenie jest tożsame, co do wysokości z dotychczas pobieranym przez Burmistrza Miasta wynagrodzeniem” - podano w uzasadnieniu uchwały. Jej podjęcie przez rajców wynika z obowiązujących przepisów prawa. - To jest tylko formalność, tak jest za każdym razem, kiedy zaczyna się nowa kadencja – tłumaczy szef komisji budżetu Andrzej Gąsiorowski.

Sprostowanie

W powyższym tekście podaliśmy błędną informację. Podana kwota 12 365,22 zł to wynagrodzenie brutto, a nie jak wcześniej podaliśmy "na rękę", czyli netto. Jak informuje burmistrz, średnio miesięcznie na jego konto wpływa kwota ok. 8 tysięcy złotych. Za podanie błędnej kwoty przepraszamy.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl