Strona główna

Nowe boisko we wrześniu

Nowe boisko we wrześniu

2014-06-20 16:35:43  |  Krzysztof Różycki

Rozpoczął się remont wspólnego boiska Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Z nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią uczniowie tych szkół będą mogli się cieszyć już na początku nowego roku szkolnego.

Przetarg na przebudowę wejścia do budynku Gimnazjum nr 2 wraz z zagospodarowaniem terenu i budową boiska z bieżnią, wygrało lokalne konsorcjum firm „Kaparis” i „Brandbud”. Swoją pracę przy tym projekcie wyceniło na 1,2 mln zł. Projekt obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20 m na 40 m, budowę bieżni, rozbiegu i zeskoczni do skoku w dal.

Ponadto konsorcjum przebuduje wejście do Gimnazjum nr 2, tak aby schody znalazły się wewnątrz budynku, wykona kanalizację deszczową, instalację PPOŻ i pomaluje sale w „dwójce”. Dziś prace polegające na frezowaniu nawierzchni rozpoczęła firma podwykonawcza z Olsztyna. Na czas remontu ulica Szpitalna uzyskała połączenie z ulicą Sukienników, jednak mogą z niego korzystać  jedynie samochody pracujące przy remoncie boiska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl