Strona główna

Kozi ryneczek będzie jak nowy

Kozi ryneczek będzie jak nowy

2018-10-08 10:19:34  |  Anna Zajkowska

Wójt Zbigniew Szczepański i właściciel firmy Marbruk, Marcin Kwiatkowski w czwartek (4.10) podpisali umowę na rewitalizację centrum Doręgowic. Na zdjęciu także sołtys sołectwa Iwona Orłowska.

O kapitalnym remoncie centrum Doręgowic mówiło się od dawna. W końcu stanie się on faktem. Przetarg na rewitalizację wygrał charzykowski Marbruk. Firma z pracami ma się uwinąć do 1 lipca 2019 roku.Aby rewitalizacja doręgowickiego tzw. koziego rynku mogła dojść do skutku ogłoszono dwa przetargi. Pierwszy nie przyniósł efektu. Nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie. W drugiej procedurze przetargowej o inwestycję zawalczyły trzy przedsiębiorstwa z powiatu chojnickiego. Wygrał ją charzykowski Marbruk.


Firma za kwotę 1 mln 13 tys. zł wykona: remont kapliczki, przebudowę placu wraz z usunięciem starej remizy strażackiej, przebudowę drogi gminnej i wojewódzkiej. Na mocy podpisanej w czwartek (4.10) umowy, między wójtem Zbigniewem Szczepańskim, a przedsiębiorcą Marcinem Kwiatkowskim, zmianie ulegnie także sieć oświetleniowa i odwodnienie terenu. Stanie też wiata przystankowa, która, jak mówi Beata Burda, dyrektor wydziału programów rozwojowych, pełnić ma również funkcję odpoczynkowo-integracyjną. W pobliżu powstanie pętla autobusowa.

- Długo czekaliśmy, ale się doczekaliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ta inwestycja ruszy i będzie pięknie – mówiła podczas konferencji prasowej sołtys Doręgowic, Iwona Orłowska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl