Strona główna

Sprawca włamania zatrzymany, skradziony sprzęt odzyskany

Sprawca włamania zatrzymany, skradziony sprzęt odzyskany

2014-03-17 13:11:07  |  KPP Chojnice

Policjanci z Chojnic wyjaśnili sprawę włamania do domu letniskowego w Charzykowach. Kryminalni odzyskali skradziony sprzęt. Zatrzymali też pasera, który kupił przedmioty pochodzące z kradzieży. Za włamanie grozi od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


O włamaniu do jednego z domów letniskowych pokrzywdzony zawiadomił mundurowych w lutym br.. Łupem sprawcy padł sprzęt RTV, pieniądze i alkohol o wartości ponad pięć tysięcy złotych. W minionym tygodniu kryminalni wytypowali młodego mężczyznę, którego podejrzewali o popełnienie przestępstwa. Jak ustalili, 21-latek w nocy wyłamał drzwi do domu, a potem taczką wywoził skradzione przedmioty. Później znalazł na nie kupca. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzut dokonania włamania.

Policjanci w wyniku przeszukania odzyskali telewizor, komputer, monitor i głośniki. Według śledczych włamywacz sprzedał sprzęt mieszkańcowi gminy Chojnice. On również usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do dwóch lat więzienia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl