Strona główna

Gospodarze zwyciężyli

Gospodarze zwyciężyli

2012-05-27 12:41:55  |  Tekst i fot. mz

Charzykowy zajęły pierwsze miejsce w potyczkach sołectw, zorganizowanych w sobotę (26.05) podczas festynu integracyjnego "Kraina Jezior". Drugie miejsce zajęła Funka, trzecie Chojniczki.

W konkurencjach brali udział mieszkańcy wsi, jak też sołtysi. Jędrzej Ilkowski (sołtys Charzyków), Jarosław Kurek (Chojniczki) i Marek Jankowski (Funka) w kowbojskich kapeluszach dosiedli rumaka. Najlepszym jeźdźcą okazał się sołtys Funki i konkurencję wygrał. Po kilku konkursach tj. wbijanie gwoździ na czas czy tzw. pijany rycerz - obkręcanie się wokół trzonka i bieg do mety, zwyciężyli charzykowianie. Prezes Stowarzyszenia Charzykowy, które zorganizowało imprezę, Piotr Lahn, przekazał Jędrzejowi Ilkowskiemu puchar, wykonany przez charzykowianina Mariusza Janika wraz z ekipą w składzie: Karol Kotarski, Marian Drążkowski i Celina Akomaye. Puchar po roku trafi do zwycięzcy kolejnych potyczek.

Link do YouTube

Po wszystkich konkursach w charzykowskim amfiteatrze zagrał zespół Ciągle na fali oraz Irek Drobiński i Radosław Osiński, a od godz. 20 trwała zabawa taneczna.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl