Strona główna

Odwołanie od sześciu kryteriów

Odwołanie od sześciu kryteriów

2014-01-31 13:00:28  |  Tekst mz, fot. wizualizacja mat. projekt.

Tak jak zapowiadał burmistrz na ostatniej sesji, w wydziale programów rozwojowych skonstruowano odwołanie od decyzji ministerstwa kultury, gdzie wniosek na Balturium negatywnie przeszedł ocenę merytoryczną. Tym samym nie dostanie dofinansowania z instrumentu norweskiego. Dziś pismo ma zostać wysłane, a decyzji można się spodziewać za dwa tygodnie.Ratuszowi urzędnicy odwołują się od sześciu kryteriów, które zostały ich zdaniem zbyt nisko ocenione i walczą o kilka punktów procentowych więcej. Potrzeba ich co najmniej osiem. Po pierwsze oceniający uznali, że popytu na projekt nie ma.
- Uważamy, że ocena popytu została dokonana błędnie. Popyt na działalność Balturium wzrastałby – uważa Arseniusz Finster i tłumaczy, że poza aktualną działalnością w różnych sferach, po pobudowaniu Balturium możliwości jeszcze się rozszerzą.
Urzędnicy ministerstwa kultury dostrzegli pewne ryzyko w inwestycji oraz harmonogramie jej powstania.  - Na pewno wykonamy inwestycję i w naszej ocenie nie budzi żadnego ryzyka, a harmonogram jest wiarygodny – argumentuje włodarz. W odwołaniu urzędnicy próbują także przekonać, że aspekty społeczny, edukacyjny i kulturowe zostaną spełnione. Podpierają się argumentami dotyczącymi dostosowania obiektu i oferty dla osób niepełnosprawnych oraz zwiększeniem dostępu do kultury przez osoby wykluczone społecznie.

Treść odwołania

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl