Strona główna

Coraz bliżej święta

Coraz bliżej święta

2013-12-19 17:26:35  |  Artykuł sponsorowany, Manufaktura Pomysłu

Pozostając w klimacie świątecznej aury, zakupowego szaleństwa i odliczania w pośpiechu niemal każdej godziny do tego magicznego dnia zatrzymajmy się na moment i zastanówmy nad tym, jak przygotować się na nadchodzące Boże Narodzenie. Nie zapominajmy również o zwróceniu szczególnej uwagi na to, w jaki sposób (w tym szczególnym okresie) przyozdobić nasz dom. Jeśli zależy nam na prostych, atrakcyjnych dekoracjach, które nie nadszarpną i tak zbyt mocno naciągniętego budżetu to kolejny raz powinniśmy zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy.

Nieodłącznym elementem każdych grudniowych świąt wciąż pozostaje choinka. Co zrobić jednak w przypadku, w którym myśl o sztucznym drzewku powoduje ciarki na naszych plecach, a fakt posiadania naturalnej rośliny kojarzy nam się z ciągłym sprzątaniem opadających igieł? W tej sytuacji idealną alternatywą wydaje się być choinka, której podstawą i głównym elementem będzie ... drabina. Choć wydaje się to niemożliwe to kilka chwil może całkowicie odmienić jej przeznaczenie. Zastosowanie pięknych ozdób, w tym także świątecznych lampek, sprawi, że niemal kompletnie zapomnimy o tym, do czego naprawdę została stworzona.

Jeśli jesteśmy smakoszami wina to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zebrane wcześniej korki i stworzyć z nich świąteczny wieniec, który może ozdobić zarówno wnętrze naszego domu, jak i jego drzwi wejściowe. Odrobina kleju, drutu, wspomniane zatyczki do butelek, sznurek lub wstążka - dzięki którym będziemy mogli umieścić naszą dekorację w dowolnym miejscu - i szczypta cierpliwości sprawi, że efekt końcowy z całą pewnością będzie piorunujący. Sam wieniec przystroić możemy dodatkowymi kokardami, bombkami bądź gałązkami. Należy jednak pamiętać, że nie jest to konieczne, gdyż nowo powstały korkowy pierścień sam w sobie stanowić będzie piękną i oryginalną ozdobę.

A co moglibyśmy zrobić w przypadku, w którym chcielibyśmy poprzez świąteczne dekoracje podzielić się nasz miłością do muzyki? Wystarczy rama po starym obrazie (może być nawet ta okienna), drobno podarte kartki, na których wydrukowane zostały nuty i które przytwierdzimy przy pomocy kleju do kilku ozdób choinkowych, np. bombek. Całość wypada wprost znakomicie i wzbudzi podziw nie tylko wśród grających lub śpiewających artystów.

Warto pomyśleć również o ozdobach, które zainteresują nasze pociechy. Mało tego, do procesu twórczego śmiało możemy zaprosić nasze maluchy. Najlepszym przykładem konstruktywnie i miło spędzonego czasu są bałwanki wykonane z kapsli, tasiemek, guzików, białej farby i mazaków. Jeśli łącząc pomalowane od wewnątrz kapsle wraz z imitacjami szalików wykonanymi z tasiemek i guzików dodamy kilka czarnych kropek przypominających bryłki węgla oraz pomarańczową kreskę naśladującą marchewkowy nos to stworzymy urzekające zawieszki, które sprawdzą się nie tylko świątecznych drzewkach

Równie ciekawym pomysłem na wykonanie okolicznościowych dekoracji wraz z naszymi milusińskimi jest wykorzystanie filcowych elementów, żarówek, wstążek, kleju oraz kolorowych pisaków i stworzenie niezwykłych pingwinów. Co ciekawe, mogą one pełnić również rolę świątecznych, ręcznie robionych prezentów, które rokrocznie umieszczać będziemy na choince. Z drugiej strony nie musimy ograniczać się tylko do wskazanego zwierzaka – równie dobrze możemy stworzyć złośliwego elfa, łosia lub samego Mikołaja.

Koncepcji na samodzielne wykonanie przeróżnych świątecznych drobiazgów, które w niezwykły sposób dodadzą uroku nie tylko wigilijnej kolacji, jest całe mnóstwo. Okazuje się bowiem, że nawet ze znalezionej w lesie szyszki, przy minimalnym nakładzie własnej pracy, można stworzyć naprawdę czarującą dekorację. Otwórzmy więc umysł, bawmy się formą a naszą pomysłowością postarajmy się zaskoczyć naszych bliskich. Wesołych Świąt i do dzieła!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl