Strona główna

Zagęszczają ruchy na Zielonej

Zagęszczają ruchy na Zielonej

2013-12-02 18:09:30  |  Tekst i fot. mz

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Wreszcie po pół roku ulica Zielona jest przejezdna. Od soboty (30.11) od ronda przy Strzeleckiej można było dojechać Zieloną do ronda biszkoptowego. Dziś (2.12) nadal na miejscu prowadzone są prace. Drogowcy układają kostkę na chodnikach i malują pasy na drodze. Szkoda tylko, że takiego ruchu jak dziś, nie można było tam zaobserwować codziennie. Wykonawca ma miesięczne opóźnienie.

 

- Odbiór zaplanowaliśmy na 6 grudnia, ale już od soboty przejazd ulicą Zieloną funkcjonuje. Założyliśmy sobie, że do 10 grudnia przygotujemy wszystkie dokumenty rozliczeniowe do urzędu wojewódzkiego – informuje wicestarosta Przemysław Biesek-Talewski. Te są wymagane, bo inwestycja jest finansowana ze schetynówek. Prace planowano miały się zakończyć miesiąc temu, ale wykonawca wnioskował o wydłużenie terminu do 30 listopada. Na razie wicestarosta nie przesądza o tym czy kary zostaną naliczone. Jak tłumaczy, ostatni dzień przypadł w dzień wolny od pracy, więc jeszcze teoretycznie dziś wykonawca mógł dokończyć prace.

Przebudowy układu drogowego za prawie 6 mln zł podjęło się Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Drogami zarządza powiat chojnicki, ale partnerami w inwestycji byli też miasto i prywatny inwestor, który miał pobudować galerię. Obiekt nie powstał, a samorząd drogą prawną będzie próbował wyegzekwować należną kwotę prawie 1,8 mln zł, którą na mocy porozumienia miał wyłożyć prywatny przedsiębiorca.

Uroczyste otwarcie z udziałem wojewody zaplanowane jest na 13 grudnia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl