Strona główna

Plan prawomocny, wkrótce likwidacja ogrodu

Plan prawomocny, wkrótce likwidacja ogrodu

2013-07-30 14:44:07  |  Tekst i fot. mz, screen ze strony PZD Gdańsk

Dnia 5 lipca w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego znalazła się uchwała Rady Gminy Chojnice dotycząca planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ROD Zacisze. Tym samym plan stał się prawomocny, a wkrótce mają rozpocząć się procedury likwidacji ogrodów działkowych.

 

W sierpniu planowane jest spotkanie z prezesem gdańskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców Czesławem Smoczyńskim, prezesem Zacisza Andrzejem Tarlachem i władzami gminy. - Zaprosimy prezesa Smoczyńskiego na kawę do urzędu, nie na wokandę sądową i ustalimy dalsze procedury postępowania w tym zakresie - tłumaczył wójt Zbigniew Szczepański. Jak przekonywał, gmina nie prowadzi wojny ze związkiem działkowców, zresztą jest z ich strony poparcie dla zmian ROD w osiedle mieszkaniowe i wszystko odbędzie się "pokojowo". - Prezes Smoczyński trzy lata temu podziwiał ten teren i mówił, że takiego osiedla ogrodów działkowych jeszcze nie widział w życiu - relacjonował włodarz.

Według planu zagospodarowania przestrzennego Zacisze jest teraz terenem zabudowy mieszkaniowej i nieuciążliwej usługowej, nadal jednak stanowi terenów ROD, stąd w uzgodnieniu z władzami PZD, trzeba rozpocząć procedurę wypowiedzenia umowy wieczystego użytkowania. Na pytanie - czy gmina będzie musiała zapłacić odszkodowanie dla związku działkowców? - wójt odpowiedział: - Nie zapłacimy ani złotówki. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży działek pójdą na uzbrojenie tego terenu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl