Brązowy medal Damiana Rudnika!

W dniach 03.-05. lipca w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, z których reprezentant Chojniczanki – Damian Rudnik - przywiózł brązowy medal. Startował w biegu na 1500 metrów, a trzecie miejsce zapewnił mu czas 3:53:48. Teraz przed młodym zawodnikiem szlifowanie formy na Mistrzostwa Europy Juniorów we włoskim Rieti. Start zawodów już 18 lipca.

Oprócz Rudnika w Krakowie dobrze zaprezentował się także Daniel Gierszewski, startujący w biegu na 100 i 200 metrów. W pierwszej konkurencji zajął 9. miejsce wygrywając finał B. – Brak awansu do finału A był efektem tego, że Daniel startował w najgorszych warunkach wietrznych ze wszystkich biegów  eliminacyjnych - mówi trener zawodnika, Jarosław Wróblewski. Czas uzyskany w drugiej serii eliminacyjnej to 11:08, a w finale B – 10:91 (wyrównanie rekordu życiowego). Poza tym Gierszewski zajął 14. miejsce w biegu na 200 metrów. W eliminacjach uzyskał czas 22:26, dzięki czemu pobił rekord życiowy. W finale B zajął 6. miejsce z wynikiem 22:45.

W ostatni weekend lipca w Łodzi odbędzie się ponadto Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która jednocześnie jest Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. Wystartują w niej następujący reprezentanci Chojniczanki:

- Dominika Morek (400 m. / 4×400 m.)

- Honorata Narloch (400 m. / 4×400 m.)

- Damian Stojak (rzut oszczepem, 700 g.)

- Paulina Furmanik (rzut oszczepem, 500 g.)

- Marta Stoltman (800 m. / 4×400 m.)

- Aneta Jabłońska (4×400 m.)

- Marta Swakowska (4×400 m.)

- Paulina Liban (4×400 m. – rezerwowa)