Medal dał mi mega kopa!

2015-02-26 08:05:32  |  oprac. ms

W zakończonych 59 Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, Damian Rudnik - zawodnik związany z Chojniczanką oraz WCSS Gdynia zdobył srebrny medal!

Pochodzący ze Swornychgaci sportowiec, z czasem 3:49,79 zdobył Wicemistrzostwo Polski Seniorów w biegu na 1500 metrów. Wygrał Dawid Waloski z Wawela Kraków, który wyprzedził Rudnika o nieco ponad sekundę.

Fot. MKS ChojniczankaJadąc na mistrzostwa Damian nie liczył na taki wynik i nie brał tego pod uwagę - Chciałem się zaprezentować jak najlepiej bo były to moje pierwsze seniorskie mistrzostwa. Okazało się, że jest nas za dużo na jedną serię i podzielono nas na dwie serie. Mnie dano do 2 serii. Pierwsza seria była mocniejsza z zawodnikami którzy mieli minima na Mistrzostwa Europy. Nikt z nich nie podyktował mocnego tempa co w rezultacie dało słabe wyniki 3:51. My z drugiej serii znaliśmy czas i wiedzieliśmy że musimy pobiec szybciej od nich i tak się stało. Gdy zobaczyłem wynik tamtej serii, to wiedzalem że jest szansa na medal ale jeszcze trzeba pobiec w granicy swojej życiówki. Jak sam relacjonuje gdy wbiegł na metę, nie wierzył w to co się stało. - W pierwszym starcie na MP seniorów zdobyłem medal i to srebrny! Coś pięknego, dalej w to nie moge uwierzyć ale powoli to do mnie dociera. Ten medal daje mi mega kopa i motywację do jeszcze cięższej pracy. Kolejnym celem jest sezon letni gdzie będę chciał uzyskać wskaźnik na Mistrzostwa Europy młodzieżowców w Talinie. Chciałbym także podziękować sponsorowi Jackowi Józwie który ma szkółke windsurfingu w Swornegaciach za pomoc którą mi udziela, a także osobom które przyczyniły się do tego sukcesu - pan Zdzisław Bucław, Mirosław Ginter, Jarosław Wróblewski i Zbigniew Rolbiecki. - To jeden z większych sukcesów naszej sekcji – mówi trener Jarosław Wróblewski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Damiana Rudnika na oficjalnej stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (Fot.1 / Fot.2 / Fot.3 / Fot.4 / Fot.5).