Strona główna

Damian Rudnik w Eurosporcie. Aktualizacja

Damian Rudnik w Eurosporcie. Aktualizacja

2013-07-18 21:21:19  |  tekst je, fot. nadesłane

Dziś (18.07) zawodnik MKS Chojniczanka Damian Rudnik pobiegnie w biegu eliminacyjnym na 1500 metrów na Mistrzostwach Europy Juniorów w lekkiej atletyce. Transmisja w Eurosporcie od godziny 17.45.

Zawodnik sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Klubu Sportowego Chojniczanka Damian Rudnik minimum uprawniające do reprezentowania Polski w biegu na 1500 metrów na Mistrzostwach Europy Juniorów we włoskim Rieti zdobył 1 czerwca na 41 Memoriale Józefa Żylewicza zorganizowanym w Gdańsku. Uzyskał wtedy czas 3 minuty 47,88 sekund, czyli o 5 sekund poprawił swój najlepszy wynik w karierze. W czwartek na godzinę 17.10 jest zaplanowany bieg eliminacyjny. Jeśli Damian awansuje do sobotniego (20.07) finału, to walka o medale będzie od godziny 17.55.

W lutym 2013 roku przeprowadziliśmy z Damianem Rudnikiem wywiad. Zamieszczamy kilka fragmentów. „Początek mojej przygody z bieganiem zaczął się w ZS Swornegacie. Pod okiem pana Zdzisława Bucława, któremu zawsze za to będę wdzięczny, zacząłem osiągać coraz większe sukcesy m.in. mistrzostwa województwa w podstawówce, jak i mistrzostwo Polski (Czwartki Lekkoatletyczne). (…) Z trenerem Jarosławem Wróblewskim współpraca przebiega idealnie. Widać to oczywiście po wynikach. Zawsze potrafimy się dogadać. Nie pamiętam, żeby pomiędzy nami wybuchła kiedykolwiek jakaś kłótnia. (…) Klub stara się jak może, a raczej trener stara się jak może, żeby dać mi to, czego potrzebuję. Dostaję sprzęt do biegania, odżywki. Nie zawsze jednak są na to fundusze, więc muszą także pomagać mi rodzice. Szukam sponsorów, żeby może oni mi pomogli, ale niestety mam tylko jednego sponsora. Jest nim Jacek Józwa, który prowadzi Szkółkę Windsurfingu (FreeSurf) i jak tylko może wspomaga mnie finansowo, za co bardzo mu dziękuję. Miasto? Dostałem od nich stypendium 1000 zł, na rękę 820 zł. Innej pomocy niestety nie otrzymałem, a czytając portale chojnickie, to wiem, że istnieje stypendium miesięczne, ale niestety owej pomocy nie dostałem. Mam nadzieję, że się to zmieni...”

Aktualizacja godz. 21.20. Damian Rudnik zajął 10 miejsce w biegu półfinałowym poprawiając swój rekord życiowy na dystansie 1500 metrów. Niestety, nie daje to kwalifikacji do finału. Był to najlepszy rezultat wśród trzech naszych reprezentantów w tym biegu. Gratulujemy udanego występu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl