Strona główna

Rozbiórka rozpoczęta, objazdy uruchomione

Rozbiórka rozpoczęta, objazdy uruchomione

2013-05-22 11:13:00  |  tekst i fot. je

Zgodnie z zapowiedzią dziś (22.05) zostało zamknięte skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Zielonej, Derdowskiego i Wysokiej. Zmieniły się trasy linii autobusowych, trwa rozbiórka byłego przedszkola przy ul. Kilińskiego. Sprawdziliśmy, jak oznakowane są okolice placu budowy ronda biszkoptowego.

Tablice informacyjne pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów ze Świecia rozpoczęli montować w miniony poniedziałek 20 maja. Umieszczona jest na nich siatka ulic z zaznaczonym miejscem ustawienia tablicy oraz lokalizacją skrzyżowania, gdzie będą przez najbliższe miesiące prowadzone roboty drogowe. Obawiamy się, że dla kierowców jadących tranzytem przez Chojnice nie pomogą i mogą być zaskoczeniem. Ci, którzy będą chcieli ominąć zakorkowaną ulicę Sukienników, i tak jak kierowca busa jadącego do Torunia, który miał wypadek na skrzyżowaniu Mickiewicza – Zielona, o jego zamknięciu dowiedzą się dopiero na ul. Strzeleckiej, zaraz za rondem. Na całej długości ul. Bytowskiej nie ma żadnej tablicy zapowiadającej kłopoty z pokonaniem ul. Zielonej. Nie ma także wskazówek o sugerowanym objeździe. Chojniczanie sobie poradzą, a turyści? Podobna sytuacja jest na ul. Mickiewicza. Jadąc od ul. Młyńskiej brak informacji, że jest ona od środy 22 maja ślepa. Ani przed skrzyżowaniem z ul. Okrężną, ani przed ul. Ogrodową. Widzieliśmy samochody, które zawracały przed barierką ustawioną na wysokości sklepu metalowego PSS. Nie pokonaliśmy ul. Kościerskiej na całej jej długości, ale jeśli tablica z informacją ustawiona na ul. Bałtyckiej, zaraz po wjeździe na nią z ul. Kościerskiej, jest jedyna dla pojazdów jadących z kierunku Kościerzyny, to możemy być świadkiem ciekawych manewrów wykonywanych przez ciężarówki w okolicach ul. Ceynowy i Derdowskiego.

Zajrzeliśmy także na przystanek linii nr 4 i 8 przy ul. Młodzieżowej. Oprócz informacji, że jest on nieczynny do odwołania, podany jest adres strony internetowej, nr telefonu do dyspozytora oraz zawieszono mapki z nowym przebiegiem linii i usytuowaniem przystanków. Może warto na czas robót drogowych w tym rejonie miasta przesiąść się na rower? Najprawdopodobniej w godzinach szczytu będzie to najszybszy pojazd w naszym mieście.

"Uwaga! Od środy zmiana organizacji ruchu" - tekst z 17.05.2013 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl