Strona główna

Radni z gminy Chojnice zaniepokojeni planowanymi objazdami w trakcie budowy ‘Zachodniego Obejścia’

Radni z gminy Chojnice zaniepokojeni planowanymi objazdami w trakcie budowy ‘Zachodniego Obejścia’

2023-03-30 12:36:22  |  Angelika Ollik

- Będę rozmawiał na ten temat ze starostą chojnickim – zapowiada wójt Zbigniew Szczepański. Wiceprzewodniczący Rady Gminy natomiast wskazuje, że drogi, które wstępnie zostały wyznaczone do omijania placu budowy mogą nie wytrzymać zwiększonego natężenia ruchu.


Podczas dzisiejszej (30.03.) sesji Rady Gminy w Chojnicach podjęto temat przewidywanych objazdów trakcie budowy ‘Zachodniego Obejścia’. Zaniepokojenie niektórych radnych budzi zalecenie kierowania ruchu w tym czasie drogą przez Chojniczki.

-  Jeśli to rondo będzie budowane Osady Bytowskie-Szpital-ul. Leśna i miasto dalej będzie tam kierować ruch przez Charzykowy i Chojniczki, to od Chojniczek-wsi do Lasku Miejskiego ta droga już jest tak  popękana, że może parę miesięcy wytrzyma, a może i nie – przekonywał Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jarosław Kurek.Dlatego monituję już teraz, żeby czasami nikomu tam nie przyszło do głowy, żeby tam jakieś znaki, nakazy, jakiś tonaż puszczać przez Charzykowy czy Chojniczki, bo jak puszczą tam ruch, to ta droga jest rozjechana - apelował radny. Z tym zdaniem zgodził się również radny Sylwester Knyba uznając to za „słuszne spostrzeżenie”.

Sprawą zaniepokojony jest także wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, który podkreślił, że podziela troskę  w tym temacie, ale znalezienie rozwiązania korzystnego dla wszystkich nie będzie łatwe. -  Administratorem tych dróg jest starosta chojnicki, czyli w ramach organizacji ruchu czy przekierunkowania ruchu jakąś alternatywę trzeba znaleźć dla tych pojazdów. Rozumiem pana, rozumiem mieszkańców, którzy troszczą się o tej średniej jakości nawierzchnię drogi powiatowej na odcinku Chojniczki do Lasku Miejskiego, a z drugiej strony no trzeba też wejść w skórę kierowców, no jakoś trzeba dojechać – skomentował włodarz gminy dodając, że będzie prowadził rozmowy ze starostą chojnickim w tej kwestii.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl