Czerwone Diabły przegrały w Krakowie

2013-03-08 21:41:56  |  Ł.R.

Nie udało się piłkarzom Red Devils Chojnice przywieźć z dalekiej podróży z Krakowa choćby jednego punktu w spotkaniu XX kolejki Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu.

Zespół Olega Zozulyi zmierzył się dzisiaj (08.03) z jednym z pretendentów do tytułu Mistrza Polski, drużyną ,,Białej Gwiazdy". Początek spotkania należał do gospodarzy. Wiślacy potrzebowali zaledwie 77 sekund na rozmontowanie naszej obrony i strzelenie pierwszej bramki.Autorem gola był Adrian Pater. Podrażnieni szybką stratą gola zawodnicy Olega Zozulyi wzięli się w garść i już w 8. minucie odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie. Pomimo, że drużyna z Chojnic zdołała strzelić dwie bramki za sprawą Łukasza Pieczyńskiego oraz Jakuba Mączkowskiego, to pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 2:2.

Niestety, druga połowa nie była już tak szczęśliwa. Po zmianie stron ,,Biała Gwiazda" w 30. minucie wyszła na prowadzenie. Gola dla gospodarzy zdobył Marcin Czech, a na 6 sekund przed końcem meczu,  gwoździa do trumny zdobywając jednocześnie czwartego gola dla swoje drużyny zdobył Rafał Franz. Ostatecznie Red Devils Chojnice uległo w Krakowie miejscowej Wiśle 4:2. Kolejnym rywalem naszych futsalowców będzie Pogoń Szczecin.