Chojniczanka rozprawiła się z Zawiszą

2012-02-15 15:48:15  |  Ł.R.

Zimowa aura i obfite opady śniegu nie przeszkodziły Chojniczance w odniesieniu zwycięstwa nad zmierzającym do Ekstraklasy Zawiszą Bydgoszcz.

Chojniczanka walcząca o awans do pierwszej ligi zaskoczyła rywala dwoma bramkami już na początku spotkania. Po asyście Iwanickiego już w 2. minucie Gregorek pokonał bramkarza gospodarzy. Sześć minut później "Alex”  prostopadle zagrał do Kaźmierowskiego, a ten w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w bramce, dając nam dwubramkowe prowadzenie. W ubiegłym sezonie pojedynki obu drużyn kończyły się zwycięstwem Zawiszy (1:2 w Chojnicach, 3:0 w Bydgoszczy). Tym razem piłkarze żółto-biało-czerwonych skutecznie zrewanżowali się gospodarzom spotkania za porażki w II lidze. Jeszcze przed przerwą w 42. minucie, Posmyk uderzył tuż przy słupku nie do obrony i to zespół Grzegorza Kapicy schodził do szatni prowadząc 3:0.

W przerwie meczu trener Zawiszy dokonał aż 11 zmian. Żółto-biało-czerwoni mając w zanadrzu trzy bramki, zwolnili tempa. Gospodarze za wszelką cenę próbowali odmienić losy meczu. Nasi piłkarze w głównej mierze ograniczali się do przeszkadzania rywalowi. Pomimo całkowitej dominacji Zawiszy, w drugiej części meczu udało się dotrwać do końca i zagrać na zero z tyłu, zachowując czyste konto. Ostatecznie Chojniczanka wygrała z Zawiszą Bydgoszcz 3:0. Następny mecz w sobotę (18.02) z Pogonią Szczecin. Początek o godzinie 13:30.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – CHOJNICZANKA CHOJNICE 0:3 (0:3)

Gregorek 2'                                                                                                                                   Kaźmierowski 8'                                                                                                                             Posmyk 42'

Chojniczanka: Misztal (46’ Krakowiak) - Gogol, Sierant, Kaśnikowski, Bednarek (70’ Pestka) - Posmyk (57’Juchacz), Pach (60’Szczepan), Atanacković (46’ Parzy), Iwanicki (46’ Lenart) - Gregorek (46’ Tatara), Kaźmierowski (60’ Ligienza).