Strona główna

Regaty Chojnicki Złoty Konik Morski zakończone

Regaty Chojnicki Złoty Konik Morski zakończone

2011-08-07 19:03:15  |  CHKŻ

W miniony weekend (06-07.08.2011) na Jeziorze Charzykowskim odbyły się regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski”.

Na starcie stanęli zawodnicy startujący w klasach Optimist Gr. A, B i UKS. Reprezentowali oni 12 klubów żeglarskich z całej Polski, m.in. z Gdyni, Iławy, Poznania, Goleniowa, Łeby, Sierakowic, Kalisza itp. Warunki pogodowe pierwszego dnia nie dopisały i nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu. W niedzielę warunki wietrzne znacznie się poprawiły i pozwoliły na rozegranie 3 wyścigów dla Gr. B i UKS oraz 4 wyścigów dla Gr. A.

Najliczniejszą grupą byli zawodnicy w klasie Optimist Gr. B i UKS, w której startowało 46 zawodników. Najlepszy okazał się Bartosz Wałczyk z YKW Poznań, przed Tytusem Butowskim i Michałem Kugackim – oboje z YKP Gdynia. W klasyfikacji UKS najlepszy był Oskar Adamiak z MKŻ Marina Łeba. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Paulina Adamiak i Przemysław Pietruszewski z MKŻ Marina Łeba.

W klasie Optimist Gr. A rywalizowało 16 zawodników. Bezkonkurencyjny był zawodnik ChKŻ Chojnice, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Nowej Zelandii, Marcin Urbański. Pozostałe miejsca na podium zajęli jego klubowi koledzy: Mateusz Ciechacki – 2 miejsce oraz Damian Kosmalski – 3 miejsce. W klasyfikacji dziewcząt najlepsza była tegoroczna uczestniczka Mistrzostw Europy – Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice). Drugie miejsce zajęła Hanna Romanowska, a trzecie Karolina Knapik – oby dwie z ChKŻ Chojnice. Regaty udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach.

Wyniki cz.1

cz.2

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl