Strona główna

Legalizacja lub rozbiórka

Legalizacja lub rozbiórka

2012-07-20 09:13:05  |  Tekst i fot. mz

Takie dwa wyjścia stoją przed właścicielem placu zabaw i rekreacji dla dzieci przy charzykowskiej plaży. Obiekt działa od maja tego roku, jak się okazuje nielegalnie. Inwestor dopiero w trakcie realizacji inwestycji wystąpił o warunki zabudowy. Jak nam tłumaczył, przekonany był, że wystarczyło jedynie zgłosić prace.

W czerwcu powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Kolc przeprowadził oględziny.     - Jest to samowola budowlana – przekazał nam inspektor. Jak poinformował Jerzy Kolc, inwestor od momentu otrzymania decyzji ma 30 dni na dostarczenie wymaganych dokumentów tj. decyzja o warunkach zabudowy, rysunki i szkice. Inwestor ma prawo do legalizacji obiektu po dokonaniu stosownej opłaty legalizacyjnej. Kwota może wynieść ok. kilku tysięcy złotych. Ile będzie to dokładnie, wyliczone zostanie po złożeniu całej dokumentacji. - Jeśli inwestor nie skorzysta z tej drogi, to wydamy nakaz rozbiórki – poinformował inspektor nadzoru.

Właściciela terenu zapytaliśmy co zamierza. Decyzja z PINB została wysłana w zeszłym tygodniu, ale nie została jeszcze przez niego odebrana. - Po zapoznaniu się z pismem zadecyduję czy będę legalizował. To zależy od kosztów, ale zdecydowanie wolałbym legalizować - odpowiedział właściciel.

Z obiektu, według szacunków właściciela, do tej pory skorzystało kilka tysięcy dzieci. Nadal będzie użytkowany, czego PINB nie może zabronić. - Właściciel bierze na siebie kwestie bezpieczeństwa – poinformował inspektor Kolc.

- Konstrukcja placu zabaw jest wykonana przez firmę  F.U.H. EXPRES z Chorzowa. Wykonana została zgodnie z przepisami BHP i sztuki budowlanej z uwzględnieniem norm budowlanych obowiązujących dla tego typu konstrukcji. W procesie produkcji brali udział wyspecjalizowani pracownicy posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia. Sala zabaw posiada niezbędne atesty oraz certyfikaty i jest w 100 % bezpieczna dla użytkowników oraz objęta jest ubezpieczeniem OC - zapewnił inwestor.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl