Fatalna seria Chojniczanki trwa

2012-04-18 20:22:17  |  tekst i fot: Ł.R.

W meczu 26. kolejki II ligi zachodniej Chojniczanka Chojnice przegrała przed własną publicznością z Jarotą Jarocin 0:1.

Spotkanie to nie należało do porywających. Zespół Mirosława Hajdo grał słabo, od czasu do czasu atakując bramkę Jaroty. W pierwszych 45. minutach bramce rywala próbował zagrozić Krystian Pieczara, ale jego strzały w światło bramki nie stanowiły większego zagrożenia. Chojniczanka atakowała, ale niewiele z tych ataków wynikało. Nasz zespół grał bez pomysłu, na stojąco, bez wiary we własne możliwości. Katastrofalne błędy w obronie popełniał Robert Sierant. W jednym skrócie można powiedzieć, że w pierwszej połowie na boisku wiało nudą.

W 43. minucie wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy to Grzegorz Mania po rzucie rożnym zachował się najprzytomniej w polu karnym i zdobył gola do szatni dla swojego zespołu. Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania był Kacper Tatara, jednak jego strzał sparował na rzut rożny bramkarz Jaroty.

W drugiej połowie goście całkowie oddałi inicjatywę naszemu zespołowi. Nieporadność, jaką prezentowali dzisiaj nasi zawodnicy, przeniosła się na trybuny, gdzie zniesmaczeni kibice zaczęli śpiewać: "Jak nie wygracie, to Sosnowiec nam stawiacie”.

W 51. minucie szalejący na lewej stronie Paweł Posmyk wyłożył w polu karnym piłkę Tomaszowi Parzy, a ten z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką, marnując stuprocentową sytuację do zdobycia gola. Kolejne minuty nie przyniosły upragnionego gola. W naszym zespole żaden z piłkarzy nie zasłużył nawet na wyróżnienie. Było dużo strat, a co najgorsze, nie było żadnych strzałów na bramkę rywala. Nasz zespół ani trochę nie przypominał zespołu z jesieni. Od 51. aż do 88. minuty, kiedy to strzał głową oddał Kaśnikowski, nasz zespół nie zagroził nawet bramce Brzostowskiego! W doliczonym czasie gry Tomasz Lenart mógł doprowadzić do remisu, jednak pomocnik Chojniczanki zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału w polu karnym. Kolejna, trzecia z rzędu porażka stała się faktem. Chojniczanka przegrała z Jarotą Jarocin 0:1.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – JAROTA JAROCIN 0:1 (0:1)

CHOJNICZANKA: Krakowiak - Lenart, Hajduczek, Sierant, Posmyk - Trojanowski (70' Kaśnikowski), Parzy (55’ Pach), Atanacković, Wasikowski - Tatara (60’ Kaźmierowski), Pieczara.