Strona główna

Jestem za ujawnieniem. Aktualizacja

Jestem za ujawnieniem. Aktualizacja

2012-03-21 15:06:22  |  tekst je, fot. ms

ale muszą się zgodzić na to autorzy ofert – tak odpowiedział Stowarzyszeniu Projekt Chojnicka Samorządność oraz naszemu portalowi burmistrz Arseniusz Finster na wnioski w sprawie ujawnienia dokumentacji przedszkolnego konkursu.

Uważa, że zawartość ofert nie jest informacją publiczną, gdyż zostały wykonane przez osoby fizyczne i prawne, które wzięły udział w postępowaniu konkursowym. – Jestem zdecydowanym rzecznikiem opublikowania tych dokumentów w Internecie. Natomiast musimy uzyskać zgodę tych osób, które je wytworzyły. Będą do nich miały dostęp uprawnione instytucje kontrolne. Będę też namawiał członków komisji, aby dziennikarze mogli obserwować jej poniedziałkowe (12.03) obrady od samego początku – zadeklarował Arseniusz Finster.

Link do Mp3 (A.Finster o możliwości udostępnienia dokumentacji przedszkolnego konkursu)

Ostro natomiast zaprotestował przeciwko sformułowaniom, które znalazły się w piśmie Projektu Chojnicka Samorządność. – Mówię „nie” insynuacjom, które napisał Jacek Studziński. Jak można zarzucać nierzetelność pracy komisji nie widząc dokumentów? To jest obywatelska postawa? Gdyby zdarzenie z Adrianem K. miało miejsce przed rozstrzygnięciem konkursu, to taki zarzut można postawić. Niestety, członkiem komisji nie jest jasnowidz z Człuchowa. Proszę Jacka Studzińskiego, aby pohamował się przed takimi insynuacjami, bo osoby, które pracowały w komisji, mogą poczuć się dotknięte – stwierdził burmistrz. Zapewnił, że komisja konkursowa wkrótce podejmie decyzje, które uspokoją sytuację, gdyż zdaje sobie sprawę, że rodzice przedszkolaków ze „Skrzatów” mogą mieć wątpliwości, że osoba z zarzutami prokuratorskimi może uczestniczyć w tym postępowaniu i je wygrać.

Link do Mp3 (Burmistrz odpowiada przewodniczącemu PChS J.Studzińskiemu)

Pismo Stowarzyszenia PChS z 8.03.2012

"Co dalej z przedszkolnym konkursem?" - artykuł z 7.03.2012, w którym umieściliśmy treść naszego pisma skierowanego do UM Chojnice.

Aktualizacja z 21.03.2012

Otrzymaliśmy dziś z UM pismo w sprawie naszego wniosku o ujawnienie treści ofert złożonych w konkursie "przedszkolnym". Burmistrz Arseniusz Finster informuje nas, że w Biuletynie Informacji Publicznej w dziale "Konkursy - Oferty konkursowe" jest dostępna oferta pp.Machowiak z Leszna. Zawiera także dokumentację finansową i promesę bankową. Jej autorzy wyrazili zgodę na upublicznienie. Również dostępna jest w tym miejscu oferta firmy MAC HOUSE z Gdańska.

BIP UM z działem Konkursy - oferty konkursowe

Treść odpowiedzi UM ws. wniosku portalu o udostępnienie ofert konkursowych

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl