Strona główna

Nabór do „Skrzatów” rozpoczęty

Nabór do „Skrzatów” rozpoczęty

2012-02-23 14:50:37  |  tekst i fot. je

Do końca kwietnia trwać będą zapisy do przedszkoli trzylatków i sześciolatków, które po raz pierwszy udadzą się do nich. Do Przedszkola nr 9 „Skrzaty”, które od 1.09.2012 ma być placówką niepubliczną z nowym właścicielem, nabór przeprowadzi dotychczasowa kadra.

Przetarg ograniczony na zakup nieruchomości zajmowanej przez ostatnie samorządowe przedszkole może odbyć się dopiero w pierwszej dekadzie czerwca. Tak wynika z zapisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Wezmą w nim udział tylko trzy podmioty, które pomyślnie przeszły konkurs na wyłonienie prowadzącego niepubliczne przedszkole. Byli to - Adrian Kniter, Magdalena i Jacek Sołtysińscy oraz Akademia Przedszkolaka „Smyk” Magdalena Paterek. Z tą grupą przed kilkoma dniami spotkał się burmistrz Arseniusz Finster. Celem spotkania było „uściślenie opłaty stałej”. - Mam nadzieję ustalić średnią kwotę. W innych niepublicznych przedszkolach opłata stała wynosi od 190 zł do 220 zł. Mam cel, aby w nowej niepublicznej placówce ta opłata była niższa niż obowiązująca w pozostałych – stwierdził  Arseniusz Finster. W biznesplanach oferentów zapisano następujące stawki – Adrian Kniter 200 zł, w tym są zajęcia dodatkowe; M.J. Sołtysińscy 169 zł, ale bez zajęć; Magdalena Paterek 190 zł.

Czy doszło do porozumienia, wkrótce rodzice przedszkolaków dowiedzą się na spotkaniach z burmistrzem Arseniuszem Finsterem. Odbędą się w dwóch terminach – 1.03 (czwartek) oraz 2.03 (piątek) w siedzibie Przedszkola nr 9. Początek obydwu o godzinie 17.00. Informacja o tym zamieszczona jest w liście adresowanym do rodziców. Jego treść znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. - Pragnę Państwa zapewnić, że zostanie utrzymana ciągłość pracy przedszkola, nie zmienią się standardy edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze. Przedszkole dalej będzie placówką integracyjną. Całkowity nadzór, tak jak dotychczas, będzie sprawował Urząd Miejski, który wspólnie z Rodzicami finansuje pobyt dzieci. Nic również nie zmieni się w odniesieniu do żywienia, opieki i zajęć dodatkowych – napisał w nim burmistrz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl