Z Marchewkowymi w ćwierćfinale

2013-03-23 09:13:25  |  Tekst i fot: Ł.R.

Marwit Toruń będzie przeciwnikiem Red Devils Chojnice w ćwierćfinale Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu. W piątek (22.03) w ostatniej, XXI kolejce rundy zasadniczej, Czerwone Diabły przegrały z drużyną Gatta Zduńska Wola 2:3.

Spotkanie to od samego początku charakteryzowało się raczej meczem sparingowym niż twardą walką o każdy centymetr boiska, jak ma to miejsce w każdym meczu ligowym. Od początku gry trener Oleg Zozulya dał pograć Sebastianowi Kartuszyńskiemu, Michałowi Repińskiemu, czy Patrykowi Brzószczykowi. Zabrakło natomiast kontuzjowanych Łukasza Sobańskiego oraz Jakuba Mączkowskiego.

Mecz ten nie miał jakiejś większej historii. Zarówno jedni, jak i drudzy odstawiali nogę oszczędzając się przed meczami w fazie play-off. Wynik meczu otworzył Vitaliy Kolesnik, po trójkowej akcji Tomasz Kriezel-Łukasz Pieczyński-Dariusz Pieczyński. Zespół gości do przerwy odpowiedział dwoma celnymi trafieniami Michała Marciniaka oraz Bartłomieja Strzelczyka i po pierwszych 20 minutach prowadził 2:1.

Druga połowa nie należała również do najciekawszych. Co prawda w 20. minucie Dominik Solecki doprowadził do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do zawodników Wojciecha Sopury. Goście ze Zduńskiej Woli ostatnie minuty zagrali z "lotnym” bramkarzem, co na 14 sekund przed końcem spotkania przyniosło efekt w postaci trzeciego gola dającego zwycięstwo w meczu 3:2.

RED DEVILS CHOJNICE – GATTA ZDUŃSKA WOLA 2:3 (1:2)

Red Devils: Błaszczyk, S. Kartuszyński – Repiński, Brzószczyk, Sundeev, Kolesnik, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Kriezel, Solecki, Kaźmierczak.