Strona główna

Ciężkim sprzętem po chodniku? Aktualizacja

Ciężkim sprzętem po chodniku? Aktualizacja

2011-09-29 15:13:39  |  Tekst i fot. mz

Aktualizujemy treść artykułu. Barierki na ul. Parkowej zostały czasowo usunięte.

Na ul. Parkowej stoją barierki, które mają uniemożliwić przejazd samochodom. Pobliscy mieszkańcy jednak alarmują, że ciężki sprzęt wykorzystywany do prac w parku Tysiąclecia omija drogową zaporę wjeżdżając na chodnik. W ratuszu mówią, że to niedopuszczalne i obiecują niezwłocznie podjąć działania.

Chojniczanie mieszkający w tej części miasta, którzy idąc ul. Parkową omijają rozkopany teren budowy, muszą schodzić z chodnika, bo jedzie po nim... koparka. - Jak ostatnio tu robili, to barierki były tymczasowo usunięte. Nie można tak i tym razem? – proponuje mieszkanka. Sygnał przekazaliśmy do wydziału komunalnego ratusza. Wysłaliśmy maila ze zdjęciami i tego samego dnia otrzymaliśmy odpowiedź. W ratuszu przyznali, że mieszkańcy słusznie interweniują. Barierki jednak w tym miejscu zostaną. - Są po to, żeby samochody tam nie jeździły – odpowiada dyrektor wydziału Jarosław Rekowski, jednocześnie dodając: - Na najbliższym spotkaniu z wykonawcą, czyli w piątek, przekażemy uwagi, że po chodniku absolutnie nie wolno jeździć.

Stan chodnika przy Parkowej pozostawia wiele do życzenia, a kilka ton obciążenia na pewno ten stan pogarsza. Mieszkańcy okolicznych ulic, po których kursuje ciężki sprzęt, mają też nadzieję, że już po wszystkim ich ulice doczekają się remontu, jak im zresztą obiecano. Na razie apelują, żeby częściej ulicami: Sawickiej, Krasickiego i Nowotki przejeżdżały zamiatarki, bo samochody wykonawców zostawiają tam glinę, piach itd.

Aktualizacja z dn. 29.09.11 r.

Barierki na czas remontu zniknęły z ul. Parkowej, ale wrócą tam po zakończeniu tego etapu prac. - Z takim wnioskiem do Wydziału Budowlano-Inwestycyjnego wystąpił wykonawca – poinformował dyrektor wydziału komunalnego Jarosław Rekowski.

Sugestię dotyczącą czasowego usunięcia barierek za pośrednictwem naszego portalu przekazali okoliczni mieszkańcy. Czy wykonawca z niej skorzystał, tego nie wiemy. Ponadto wykonawca, czyli firma Urbaniak, zadbał też o czystość na okolicznych ulicach, o co apelowali ich mieszkańcy. Wczoraj (28.09) zamiatarki wysprzątały ulice, którymi jeździ ciężki sprzęt.

Zdjęcie wykonane dziś (29.09).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl