Trzy punkty pojechały do Chojnic

2011-09-15 09:12:48  |  tekst Ł.R.

W środę (14.09) wyjazdowe zwycięstwo 2:1 odnieśli piłkarze Chojniczanki Chojnice w spotkaniu z Jarotą Jarocin.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem żółto-biało-czerwonych 1:0. Bramkę do szatni w 45. minucie strzałem głową zdobył Paweł Posmyk, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Mikołajczyka. W 35. minucie gospodarze mieli świetną okazję na doprowadzenie do remisu. Sytuacji "jeden na jeden" z Michałem Kołbą jednak nie wykorzystali. Piłkarze Grzegorza Kapicy mogli prowadzić dwoma lub trzema bramkiami, gdyby Szymonon Kaźmierowski wykorzystał swoje sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

W 54. minucie w pole karne "wrzucał” Krystian Pieczara, piłka trafiła w rękę zawodnika Jaroty, a sędziemu spotkania nie pozostało nic innego jak odgwizdać karnego. Szczęśliwym egzekutorem okazał się strzelec pierwszej bramki Paweł Posmyk.  Kilka minut później ponownie w natarciu był Szymon Kaźmierowski i ponownie zmarnował on kolejną "setkę”, przegrywając pojedynek z bramkarzem rywala. W 76. minucie do głosu doszli gospodarze. Gola na 2:1 zdobył Sebastian Kamiński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Chojniczanka zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty. Aktualnie żółto-biało-czerwoni z 18 punktami zajmują trzecie miejsce w lidze. Na pierwszym miejscu znajduje się Elana Toruń (21 pkt.) na drugim Bytovia Bytów (19.pkt.). 18 września o godzinie 17:00 w X kolejce Chojniczanka zagra na wyjeździe z Czarnymi Żagań.

JAROTA JAROCIN - CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:2 (0:1)

Chojniczanka Chojnice: Kołba, Mikołajczyk, Kaśnikowski, Steinke, Marynowicz,  Posmyk, Szczepan, Atanacković, Tarnowski (79' Hajdamowicz), Kaźmierowski (80' Parzy), Pieczara (67' 19. Tatara).