Strona główna

W Czytelni rozpoczął się Maraton Biblijny

W Czytelni rozpoczął się Maraton Biblijny

2024-04-16 10:05:20  |  Miejska Biblioteka Publiczna

W poniedziałek 15 kwietnia 2024 roku w Czytelni rozpoczął się Maraton Biblijny, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach z okazji trwającego VI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.


W pierwszym dniu Maratonu Biblijnego, jako pierwsi o godz. 07:00 zaczęli czytać Jacek Woźniak, przewodniczący chojnickiego zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach i jego małżonka Alina. Potem czytali chętni chojniczanie i bibliotekarze, przychodziły też klasy, żeby czytać Biblię i posłuchać. Na symboliczne otwarcie akcji czytali ks. prałat Jacek Dawidowski oraz Michał Rucki, wiceprzewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku. Michał Rucki podkreślił, że w judaizmie najważniejszą księgą jest Tora, czyli pięć pierwszych ksiąg Starego Testamentu. Chciał ją przywieźć ze sobą, żeby przeczytać fragment z Tory, ale w pośpiechu zapomniał, dlatego kontynuował maraton, korzystając z egzemplarza czytanego w Czytelni. Głos zabrała także dyrektor MBP Anna Lipińska. Zachęcała wszystkich do czytania Biblii, która przetrwała wieki i jest księgą łączącą ludzi różnych wyznań.

W Maratonie Biblijnym każdy może czytać. Do udziału zachęcamy szkoły, przedstawicieli parafii i wszystkich chętnych. Jedna osoba czyta na głos przez 15 minut. Ideą maratonu jest, żeby nie było przerw w czytaniu. Prosimy chętnych o wcześniejsze zgłaszanie się pod numerem telefonu Czytelni – 52 397 28 07, wew. 28. Maraton Biblijny trwać będzie cały tydzień w godz. 07:00-17:00, a w sobotę 20 kwietnia w godz. od 10:00 do 14:00.

Można także przyjść do Czytelni, żeby posłuchać Biblii i obejrzeć eksponowane w gablotach różne wydania tej księgi, w różnych językach, także egzotycznych. Chętni mogą wziąć także udział w konkursie – w jakim języku napisana jest Biblia wystawiona na stoliku w Czytelni. Karteczki z odpowiedziami i danymi kontaktowymi uczestnika konkursu można zostawiać w Czytelni. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl