Srebro i brąz dla zawodników ChKŻ na Mistrzostwach Polski!

2023-08-14 13:27:19  |  opr. red. ChKŻ

Podczas rywalizacji w Pucku, krążki zdobyli: srebro Mateusz Grabowski i Jan Kubiak oraz brąz Franciszek Kosecki i Tadeusz Wiatrowski.

Wczoraj (13.08.), w Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski w Sprintach w klasie L’Equipe. Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego po pięknej walce (złoto było blisko) zdobyli dwa medale: srebro Mateusz Grabowski i Jan Kubiak oraz brąz Franciszek Kosecki i Tadeusz Wiatrowski. 6. miejsce zajął Igor Pawłowski i Maurycy Odejewski. Igor z Maurycym mieli przerwę w treningach z powodu kontuzji, ale żeglowali bardzo dobrze. W regatach rozegrano 6 wyścigów w silnym wietrze. Zwyciężyła załoga z Nauticus Olsztyn.

W Mistrzostwach Polski w sprintach, po wcześniejszych kwalifikacjach, startuje tylko dziesięć najlepszych załóg. - Wyścigi są bardzo krótkie i dynamiczne, są wyścigi, że w ciągu 30 sekund na metę wpływa 10 załóg. Teraz przed Nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, którą zaczynamy od środy - dodaje trener Dariusz Kosecki.