Strona główna

Energa Sailing Cup z pucharem ChKŻ

Energa Sailing Cup z pucharem ChKŻ

2016-07-08 14:26:08  |  Tekst Monika Szymecka, fot. Agata Wiśniewska

Od dziś do niedzieli na Jeziorze Charzykowskim rywalizuje ponad stu małych żeglarzy.

To już piąta eliminacja w ramach czwartej edycji Energa Sailing Cup, ostatnia przed wielkim finałem na koniec lipca w Sopocie. Wcześniej optymiściarze ścigali się na akwenach w Pucku, Gdyni, Dziwnowie i Giżycku. Po raz pierwszy cykl regat klasy optymist ESC gości w Charzykowach. - Nie mogło być inaczej, żeby nie trafić do kolebki żeglarstwa śródlądowego - mówi Tomasz Chamera, wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na zdjęciu od prawej: komandor ChKŻ Krzysztof Pestka, Tomasz Chamera z PZŻ, Maciej Szafran z Energa Sailing i Przemysław Struś z Energa Sailing. Dziś rano jeszcze przed otwarciem zawodów gościli w ratuszu.

Program Energa Sailing to nie tylko regaty, ale przede wszystkim edukacja żegalrska. - W Charzykowach też chcemy dotrzeć do tych, którzy wcześniej nie mieli nic wspólnego z żeglarstwem. Promujemy tę dziedzinę sportu - mówi Maciej Szafran z Energa Sailing. Przewidziane są warsztaty. - Optymisty to swego rodzaju żeglarskie przedszkole. Ułatwia przybliżenie żeglarstwa - dodaje Tomasz Chamera. Cały projekt Energa Sailing, który ma na celu upowszechnianie żeglarstwa, wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Warto przyjść pokibicować naszym młodym optymiściarzom. W czołówce są bowiem wychowankowie Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Patryk Kosmalski, który wygrał ubiegłoroczne finały Energa Sailing Cup, i Mateusz Grzempa.

Dzięki organizacja Energa Sailig Cup w Charzykowach promowany będzie nasz region. Wywiadu TV Gdańsk udzielali m.in. wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl