Strona główna

Nostalgia z SU46, czyli podróż starym pociągiem

Nostalgia z SU46, czyli podróż starym pociągiem

2023-05-25 09:28:55  |  SMK Chojnice

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, wraz z Turystyką Kolejową TurKol.pl zaprasza na przejazdy pociągami specjalnymi prowadzonymi lokomotywą SU46-029 i w fotograficzną pogoń zabytkowym Autosanem H9-21 za pociągiem specjalnym na malowniczej linii kolejowej 215 w dniu 10 czerwca 2023!


Lokomotywa SU46-029 to ostatnia w Polsce czynna lokomotywa spalinowa polskiej serii SU46 produkowanej w latach 70. w fabryce im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Lokomotywa ta odbywa właśnie pożegnalny przejazd po naszym regionie, ponieważ zbliża się termin wycofania jej z eksploatacji. Jest to zatem niepowtarzalna okazja na przejazd historycznym składem zestawionym z wagonów przedziałowych i wagonu barowego Wars w historycznym oliwkowym malowaniu, prowadzonym lokomotywą tej serii.

Oprócz możliwości przejazdu pociągiem przygotowano także specjalną ofertę dla fotoamatorów, którzy lubią fotografować kolej. W ramach oferty Rezerwat/Niedźwiadek na odcinku Osie - Lipowa Tucholska, przesiądą się oni do zabytkowego autobusu Autosan H9-21, i wyruszą na szlak przed pociągiem aby mieć możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć tego unikalnego pociągu na malowniczej linii kolejowej 215 przebiegającej przez piękne Bory Tucholskie.

Szczegóły na plakacie, oraz na stronie www.turkol.pl w zakładce Nostalgia2023.

Rezerwacja Miejsc w promocyjnych cenach w przedsprzedaży poprzez formularze Google pod poniższymi linkami:

"TUR": https://forms.gle/p3vgknqtWauuoFsk7
"STRZELEC": https://forms.gle/dsBkWAcTjmpFh7av6
"REZERWAT" wyjazd z Tucholi: https://forms.gle/ixzyQLRcdLWEV2GX9
"REZERWAT/NIEDŹWIADEK": https://forms.gle/k4y4dnFrHtonqkbt7

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl