Czerski Karate Klub Inazuma na 3. miejscu klasyfikacji medalowej w Ogólnopolskim Turnieju Karate Tradycyjnego (FOTO)

2023-05-19 10:32:05  |  Marek Szyca, Karate Klub Inazuma

W sobotę 13.05.2023 r. w Akademickim Centrum Sportowym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się XIII Baltic  Cup – ogólnopolski turniej karate tradycyjnego. W zawodach tych wzięło udział ponad 320 zawodników z 17 klubów z pomorza i innych regionów Polski. Zawody te były podzielone na poziomy zaawansowania i grupy wiekowe. W zawodach tych wystartowało 20 zawodników z Karate Klubu Inazuma z Czerska z sekcji w Rytlu i w Karsinie.

Medale zawodników z Gminy Czersk, którzy startowali w grupie wiekowej młodzik rozłożyły się następująco:

Razem zawodnicy czerskiego klubu zdobyli razem 17 medali - 7 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe oraz wywalczyli 6 punktowanych 4 miejsc - dzięki dodatkowym sukcesom karsińskiej sekcji klubu.

W klasyfikacji medalowej klub zajął 3 miejsce na 17 klubów!

Gabriel Sledź z Rytla dodatkowo został najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie młodzik, za co otrzymał puchar ufundowany przez prezydenta miasta Gdynia.

Zawody te zostały objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Podziękowania dla Karate Klubu Gdynia i Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Gdańsku za organizację zawodów.

Teraz czas na Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w Lublinie gdzie zakwalifikowało się 4 zawodników klubu w tym 1 z Gminy Czersk w grupie wiekowej Młodzieżowiec (rocznik 2005 – 2003). Jest to duże wyróżnienie ponieważ w tej grupie wiekowej nominacje do startu otrzymało tylko 4 zawodników z okręgu pomorskiego.

Sekcja w Rytlu jest wspierana przez Gminę Czersk.